czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Różanka: taki pech

Różanka: taki pech

Różanka: taki pech
Data publikacji: 2016-02-05 19:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2562 115744

Szczeciński Ogród Różany - czyli jedno z ulubionych miejsc spacerowych Szczecina, a też miejsce sztuki - od czasu do czasu nawiedza pech.

Pojawiają się wandale niszczący rzeźbę fontanny, albo kierowcy rozjeżdżający jej ogrodzenie. Raz susza, a wraz z nią awaria systemu nawadniania. Innym razem - jak ostatnio - wręcz przeciwnie: gwałtowne roztopy, za sprawą których koniecznością stało się zamknięcie jej bram.

- Woda stała wielkimi kałużami. Spacer w błocie byłby więc bezsensem. Poza tym chroniliśmy Różankę przed szkodami, jakie mogły być następstwem roztopów. Dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu ogrodu na kilka dni: od 26 do 29 stycznia - komentuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych administrującego Ogrodem Różanym.

Na tym nie koniec pecha szczecińskiej Różanki. Fragment jej ogrodzenia jeszcze przez miesiąc będzie splątany biało-czerwoną taśmą. Myli się jednak ten, kto sądzi, że to ślad po wypadku sprzed półrocza, czyli płonącym radiowozie. To dowód na sylwestrową brawurę jednego ze szczecinian, który autem kierował tak, iż wypadło z zakrętu ul. Jasienicy. Wprost na ogrodzenie miejskiego ogrodu.

- Poprzednie szkody, czyli uszkodzenie ogrodzenia oraz wymiana spalonej tablicy informacyjnej, w całości pokrył ubezpieczyciel. Tym razem będzie podobnie. Straty szacujemy na około 3 tysiące złotych. Trwa postępowanie ofertowe dla wyłonienia wykonawcy prac, które planujemy zakończyć jeszcze przed wiosną - dodaje A. Kus. ©℗

(an)

Fot. Czytelnik

Teraz dla spacerowiczów, a w sezonie dla miłośników królowej kwiatów szczecińska Różanka jest otwarta codziennie: w godz. 9-20.

Komentarze

Gargamel
mogliby tego anioła już zabrać... czekają na księdza czy jak?
2016-02-06 00:44:24
rozwiązanie
Dla winnych, oprócz zwrotu kosztów, zasądzać rekompensatę na rzecz miasta, za wandalizm 50000zł od łebka, dla szurniętych kierowców podonie i się skończy rumakowanie plebsu.
2016-02-05 23:39:51
szczecinianka
Pechowa Różanka w pechowym Szczecinie.
2016-02-05 20:04:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie