poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Różankowy rozkład jazdy

Różankowy rozkład jazdy

Różankowy rozkład jazdy
Data publikacji: 2016-08-03 15:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 310 146837

W tym tygodniu Różany Ogród Sztuki rozpocznie orkiestra rosyjskich instrumentów ludowych "Heliosis - Słoneczne Marzenia" z Krasnojarska na Syberii. W sobotę wystąpi zespół L.U.Z. Blues, niedziela zaś to koncert Trio akordeonowego „ Srebrzyści Akordeoniści”. No i oczywiście mnóstwo atrakcji dla dzieci.

 

5 SIERPNIA, piątek

godz. 19.00

Heliosis – muzycy z Syberii w Ogrodzie Różanym.


Na początku sierpnia przyjedzie do Szczecina 16-osobowa orkiestra rosyjskich instrumentów ludowych "Heliosis - Słoneczne Marzenia" z Krasnojarska na Syberii. Zespół tworzą młodzi ludzie, grający klasyczną muzykę rosyjską, ale także polską, niemiecką, żydowską. Wśród używanych instrumentów znajdują m.in. bałałajka, flet, domra, akordeon, bajan.

 Główny koncert w Szczecinie odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 19.00 w Ogrodzie Różanym, w ramach projektu Różany Ogród Sztuki.

 Ponieważ część członków zespołu ma polskie korzenie, młodzież aktywnie uczestniczy w życiu Polaków na Syberii, dając koncerty podczas różnych uroczystości. Swoją muzyką orkiestra uświetniła m.in. otwarcie festiwalu polskich filmów w Krasnojarsku, zapewniła oprawę muzyczną podczas wystaw organizowanych przez Dom Polski, dawała koncerty charytatywne na rzecz ubogich dzieci, brała udział w festiwalu Dialog Czterech Kultur w Łodzi.

Nazwa orkiestry – „Heliosis - Słoneczne Marzenia" –  nie jest przypadkowa. Jej siedzibą jest bowiem Osiedle Słoneczne w Krasnojarsku. Od 1999 roku na tym samym osiedlu istnieje katolicka parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny, prowadzona przez księdza Tadeusza Szyjkę, z którą orkiestra blisko współpracuje. Ks. Tadeusz jest inicjatorem przyjazdu i zarazem opiekunem młodzieży podczas pobytu w Polsce.

 Więcej o zespole: www.oheliosis.ru

Parafia katolicka w Krasnojarsku: www.parafiaswrodziny.com

 

6 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne oparte na bajce "O Zosi, która spadła z nieba". W programie warsztatów wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie

z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Warsztaty plastyczne – "Pejzaż rzeczywisty a pejzaż fantastyczny", czyli krótka historia pejzażu. Uczestnicy warsztatów, wykonają pejzaż otaczającej ich przestrzeni tj. ogrodu różanego lub przeniosą się w krainę wyobraźni, tworząc fantastyczny krajobraz. Odbiorcy zajęć zapoznają się również z różnymi technikami plastycznymi, podczas których zostaną wykorzystane między innymi takie materiały jak: ołówek, węgiel, akwarele, tempra, czy pastele.

godz. 12.00

Koncert zespołu L.U.Z. Blues. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70 tych i 80 tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć

m.in. C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

 

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. „O Zosi, która spadła z nieba” to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Spektakl jest zabawą w świat zwierząt i ptaków: od Zosi myszki, poprzez myszołowa, po królika, borsuka, jeża, wróbla... Jest i dąb. Przedstawienie uczy wdzięczności, dobroci i wrażliwości względem innych ludzi... Kolorowe "maski" i śpiew uatrakcyjniają teatralną zabawę.

 

7 SIERPNIA, niedziela

godz. 12.00

Koncert Trio akordeonowe „ Srebrzyści Akordeoniści” tworzą: Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Ostatnio dołączyła do nich wokalistka - Natalia Glinka, która podczas niedzielnego koncertu zaśpiewa z zespołem kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy