Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Mistrzowski koncert Canadian Brass

Data publikacji: 2016-07-30 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Mistrzowski koncert Canadian Brass
 

Bisy i aplauz na stojąco zakończyły piątkowy koncert w Filharmonii Szczecińskiej. Światowej sławy kwintet Canadian Brass został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Wirtuozi instrumentów dętych blaszanych w mistrzowski sposób raczyli słuchaczy utworami muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Zaprezentowali zaaranżowane i wykonane z finezją kompozycje m.in. Bacha, Schumanna, Gershwina, Lennona i McCatney'a. Publiczność - także międzynarodowa - nie szczędziła im braw. Canadian Brass to zespół znany na całym świecie, koncertuje w największych salach koncertowych, jak Carnegie Hall. Działa od 1970 r. i ma na swym koncie ponad 90 wydanych płyt. W skład zespołu wchodzą dwaj trębacze oraz muzycy grający na waltorni, puzonie i tubie.

W piątkowy wieczór w Szczecinie Canadian Brass po mistrzowsku wykonywał bardzo różnorodny repertuar. Oprócz umiejętności technicznych, zachwycili publiczność umiejętnością stworzenia niepowtarzalnej atmosfery i spontanicznym nawiązywaniem kontaktu z słuchaczami. Nie zabrakło też miejsca na żart, dowcip. Muzycy nie tylko grali, ale także śpiewali, a nawet... tańczyli. Na zakończenie koncertu przygotowali prawdziwy show w postaci kanadyjskiego baletu we własnym wykonaniu muzycznym (m. in. Czajkowski, Strauss) oraz choreograficznym. (el)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA