wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Randki w Krypcie

Randki w Krypcie

Randki w Krypcie
Data publikacji: 2016-11-22 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1034 174629

Trzy premiery, koncerty, improwizacje i nowość: szybkie randki. Sezon w zamkowym Teatrze Piwnica przy Krypcie ma być zaskakujący i skierowany do bardzo różnych grup wiekowych.

Pierwsza z premier planowana jest na sobotę (26 listopada). To „Niesamowici bracia Limbourg" w reżyserii Daniela Jacewicza, szefa goleniowskiego Teatru Brama. Sztukę o średniowiecznych, niderlandzkich iluminatorach obrazów napisał Beniamin Bukowski, na scenie zobaczymy Magdalenę Wrani-Stachowską, Adama Kuzycz-Berezowskiego, Rafała Hajdukiewicza i Macieja Sikorskiego. Twórcy przedstawienia nie chcą zbyt wiele mówić na jego temat, zdradzili jedynie, że można w nim odnaleźć sporo odniesień do obecnej sytuacji w Polsce.

- Nie jestem zadowolony z kierunku, w jakim idą zmiany w polskiej kulturze, nie zgadzam się z założeniami, przedstawionymi przez ministra kultury, ta sztuka jest poniekąd głosem w tej sprawie, aczkolwiek nie  - tłumaczy Jacewicz. Kuzycz-Berezowski dodaje: - Dla mnie dużo jest w tym tekście o artystach, o pracy twórczej, o potrzebie buntu, o wolności i jej braku.

Kierownik zamkowej sceny - Paweł Niczewski zapowiedział kolejne premiery na luty (przeznaczony dla najmłodszych „Ślimak" Marty Guśniowskiej  w reżyserii Laury Słabińskiej) i maj („Moja Abba" Tomasza Mana w reżyserii samego Niczewskiego). Kontynuowane mają być też improwizacje i koncerty. Te ostatnie - z niespodzianką.

- Już 4 grudnia zapraszamy na spotkanie z grupą muzyczną Domofon, która zagra podczas naszego nowego przedsięwzięcia: szybkich randek - mówi Niczewski. - W Piwnicy przy Krypcie ustawimy 15 stolików, dla 15 kobiet i 15 mężczyzn. Każda para ma 3 minuty na rozmowę, później panowie zmieniają stoliki, przechodząc do kolejnej pani. Na koniec, nasi uczestnicy wpisują swojego maila i telefon oraz podają numer osoby, z którą chcieliby kontynuować znajomość. Jeśli numery się wzajemnie pokrywają - przekazujemy je dalej.

Wstęp na grudniowe randki jest biletowany, wejściówki kosztować mają 20 złotych. ©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Miś na Miarę
Ciekawy kierunek rozwoju "artisticznego". Szybkie randki, szybkie numerki za kotarką, szybkie usługi... Tylko po co tam teatr, skoro i tak najważniejsze są tam kółka świetlicowe z okolicznych miasteczek. Ale "szybkie randki" mogą nieźle wesprzeć budżet.
2016-11-23 20:02:44
Marta
Istotnie , Himalaje twórczej i artystycznej aktywności. Po prostu powala na kolana!
2016-11-23 09:43:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy