sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Kultura > PUM kręci z Małaszyńskim

PUM kręci z Małaszyńskim

PUM kręci z Małaszyńskim
Data publikacji: 2018-12-13 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-15 10:16
Wywietleń: 2534 366673

W Szczecinie powstaje film promocyjny, który ma zachęcić przyszłych studentów do nauki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Znany aktor Paweł Małaszyński wciela się w postać studenta, który zostaje chirurgiem.

– Szczecin jest pięknym miastem, gdzie mamy najlepsze liceum w Polsce. Zauważyliśmy, że wielu naszych najlepszych absolwentów szuka sobie miejsca do studiowania w innych miastach. Postanowiliśmy pokazać im nasz Pomorski Uniwersytet Medyczny w takim świetle, aby zachęcić ich do studiowania – mówi Jerzy Sieńko, szczeciński chirurg oraz profesor PUM.

W kilkuminutowym filmie pokazane zostaną najważniejsze miejsca na PUM-ie, choć nie tylko. – Dzisiaj znajdujemy się w klubie Patio, ponieważ w filmie chcemy pokazać, że studia to nie tylko siedzenie w książkach i wieczna nauka, ale również czas na zabawę i przyjemności – dodał Jerzy Sieńko.

Paweł Małaszyński przyznał, że sceny w szpitalu nie były dla niego trudne. Zgodził się na rolę w filmie, ponieważ zna się z doktorem Jerzym Sieńko i postanowił pomóc w realizacji.

– I właśnie tym oto sposobem gram 34-letniego studenta – powiedział. – To nie jest ten sam poziom scen lekarskich, które pojawiają się w filmach czy serialach. Dlatego też nie było to dla mnie trudne.

Szczeciński chirurg Jerzy Sieńko dodaje: – Chcemy, aby młodzi ludzie, oglądając ten film, poczuli, że chcą studiować na PUM-ie. Powstają różne zimne, nieemocjonalne filmy o różnych instytucjach, które średnio się ogląda. Całą sztuką jest dodanie takich emocji, aby taki spot reklamowy był naprawdę ciekawy i wzbudzał emocje wśród przyszłych studentów. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu od lewej: Paweł Małaszyński i Jerzy Sieńko

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dariusz L.
Sienko i Grodzki to dowod na to ze tytul profesora nadawny politycznie przez prezydenta powinien byc odbierany - Pan Sienko za pieniadze z podatkow zamiast leczyc ludzi zajmuje sie polityka - niech uczelnia sama nadaje tytul profesora i sama placi za profesure - wynagrodzenia profesorow politycznych to marnotrastwo i te pieniadze mozna dac na fundacje prawdziwych naukowcow
2018-12-15 04:29:23
Dajdyche
A najlepiej to sie pije w akademykach
2018-12-14 13:19:53
opiekun
Pomysł na budowanie autorytetu rodzimych medyków w postaci aktora - który ma w swoim dorobku aktorskim ma rolę jakiegoś gangster czy bandyty to pomysł z piekła rodem. To dalsze odstraszanie ludzi od zachodniopomorskiej medycyny. Naczelny antymedykiem jest u nas były misnister zdrowia - jego twarz nie ma nic wspólnego ze świetości lekarza. To (anty) wzór postawy (anty) medycznej a przypominająca postacie z filmów korpo-med-gangsterów. Panowie medycy żadne zaklęcie , żadne falszywe autorytety, żadna magia wam nie pomoże. My podatnicy domagamy się jak najlepszej jakości leczenia, z wykorzystaniem najnowszych technologii i najnowszych terapaii lekowych. Zasłanianie tandety medycznej falszywymi autorytetami tylko wam zaszkodzi. Te pieniadze ktore korporacje medyczne chcą przeznaczyć na manipulacje nami obywatelami płacąc za to gigantyczne pieniadze aktorowi przeznaczcie na godną opiekę nad ludźmi wpędzonymi przez system w choroby psychiczne. W Szpitalu w Zdrojach pacjenci na Oddziale Psychiatrycznym nie mają nawet telewizora. Snują sie po korytarzach coraz bardziej brnąc w chorobę zamiast odczuwać poprawę zdrowia. Tam nie ma żadnych wolontariuszy, ktorzy by zajęli sie nimi calościowo. Pacjeni tego oddziału są tylko połykaczami tabletek - przyczynijąc sie przez to do bogactwa korporacji lekowych. Korporacji lekowych które rządzą światem i przyczyniają sie do tego aby słabszych ludzi byle jak leczyć - przez co anihilować. W świecie egoizmu konsumeneryzmu, zwykły czlowiek z problemami zdrowotnymi, bez wielkiej kasy, jest dla tego zwyrodniałego, wytworzonego przez korporacje medyczne i farmaceutyczne systemu - niepotrzebny balastem. To co wy wyprawiacie ze zwykłym człowiekiem to jest ATYMEDYCYNA!!!!!!!!!!!!!! Nawróćcie się medycy na etyczne podjeście do pacjenta - wówczas aktorzy nie będą na chorych ludziach zarabiać. Pieniadze z naszych podatków mają iść na chorych, a nie na falszywe reklamy uslug medycznych czy leków !!!! Idą wybory. Gorzko was za to rozliczymy!!!!I tych z opozycji i tych z rządu!!!!
2018-12-14 11:38:00
DT
Czy Pan Sieńko to politruk? profesor polityczny - jak pamiętam to się polityką zajmował jak inni profesorowie PUM - nie ma się co dziwić że studenci wolą studiować politologię i zajmować się polityką a nie być lekarzem politykiem jak Sieńko, Grodzki, i inni...to antyreklama medycyny
2018-12-14 09:46:56
odpowiedz do do zenujące
nie zrozumiałeś/aś - o tym pisze dbajcie o kadry by były dobre i o zaplecze a nie o szoł z reklamami bo to nie jest potrzebne. wiec nie napinaj się tylko przemyśl
2018-12-14 09:34:53
nie nowoczesny
a mógł jurek byc ksiedzem..
2018-12-14 08:04:50
do żenujące
PUM nie ma wykładowców na poziomie, i podpiera się kłamliwymi reklamami? Twój wpis jest żenujący i kompromitujący ciebie. Nie wiem skąd jesteś, ale to co napisałeś się obrzydliwie tendencyjne i kłamliwe. Co do filmu, to ciekawy pomysł, choć moim zdaniem akurat PUM reklamy do studiowania na nim, nie potrzebuje.
2018-12-14 00:22:05
Staszek
Brzmi ciekawie. Musicie zamieścić później link do tego filmu reklamowego, bo chętnie obejrzę. A na PUM podobno fajnie się studiuje. Pozdrawiam.
2018-12-13 21:36:53
żenujące
zadbajcie o zaplecze i wykładowców a kłamliwe reklamy zostawcie szołbiznesowi który inaczej nie umie. nie idźcie tą drogą :)
2018-12-13 21:33:16