wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Przed pandemią był atak hakerski na Pleciugę. Teatr prosi o wyrozumiałość

Przed pandemią był atak hakerski na Pleciugę. Teatr prosi o wyrozumiałość

Przed pandemią był atak hakerski na Pleciugę. Teatr prosi o wyrozumiałość
Data publikacji: 2020-03-29 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 00:39
Wywietleń: 951 449324

Szczeciński Teatr Lalek Pleciuga przesunął datę zwrotu pieniędzy za bilety zakupione na te spektakle, które zostały odwołane z powodu pandemii. Jak się okazuje, decyzja ta spowodowana jest nie tylko obecną sytuacją z zamknięciem, od prawie trzech tygodni, instytucji kultury w całej Polsce. Otóż system komputerowy sceny przy pl. Teatralnym, w tym strona internetowa teatru, krótko przed pandemią padł ofiarą ataku hakerów.

11 marca, tuż po zamknięciu teatru, pracownicy informowali o tym, iż w sprawie zwrotu biletów, widzowie będą mogli się kontaktować z Biurem Obsługi Widzów po 23 marca. Teraz data została zmieniona - na po 14 kwietnia.

- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Pod koniec bowiem lutego staliśmy się ofiarą ataku hakerskiego. Z Chin - mówi dyrektor teatru, Zbigniew Niecikowski. - Mamy zatem teraz ogromne problemy z ustaleniem, kto zapłacił za bilety. Kiedy system biletowy działa normalnie, to jeśli ktoś płacił za bilety, tą samą drogą otrzymuje zwrot pieniędzy. My tego nie możemy obecnie zrobić, bo nie mamy, po tym ataku hakerów, śladu w systemie. Widzimy tu tylko jeden sposób na rozwiązanie tej sytuacji i tego, jak ustalić owe opłaty. Myślę, że każdy, kto zapłacił za bilet, ma jakiś ślad w postaci choćby wyciągu bankowego i będzie mógł nam to przedstawić na smartfonie albo tablecie. Oczywiście można również przełożyć zakupione bilety na inny termin, choć w obecnej sytuacji pandemii, nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy aktorzy wrócą na scenę. Przy wspomnianym zwrocie pieniędzy za bilety, potrzebna jest indywidualna obecność widzów w teatrze. Na razie kasa jest zamknięta, oczywiście z racji na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Proszę zatem widzów o cierpliwość w załatwieniu tej sprawy - apeluje dyr. Niecikowski.

(MON)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie