niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!

Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!

Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!
Data publikacji: 2018-07-12 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1134 337939

Nasz fotoreporter odwiedził Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną podczas intensywnych prób - w Szkołach Salezjańskich na szczecińskich Gumieńcach. Młodzi artyści właśnie kończą XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne. Zwieńczeniem dwutygodniowych zajęć będą koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie. Warto wybrać się na nie, by posłuchać uzdolnionej młodzieży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego! 

W czwartek 12 lipca orkiestra wystąpi w Kołobrzegu w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” (o godz. 20.30), dzień później w Kamieniu Pomorskim (w tamtejszej katedrze o godz. 19), z kolei w sobotę w bazylice archikatedralnej w Szczecinie (o godz. 20). Partie solowe wykona znakomita skrzypaczka Katarzyna Duda. W programie koncertu: Ludwig van Beethoven - VII symfonia A-dur op. 92 oraz Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8. Wstęp wolny.

Warsztaty organizowane są przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w okresie wakacyjnym od 1993 roku. Realizowane są z myślą o uzdolnionych uczniach i studentach szkół muzycznych z Polski i zagranicy. Zajęcia skupiają młodzież na wspólnej pracy nad wybranym programem muzycznym, zatem uczestnicy pod okiem doświadczonych pedagogów opanowują partie orkiestrowe w sekcjach instrumentalnych oraz przygotowują program kameralny. Nad poziomem wykonawczym utworzonej międzynarodowej orkiestry czuwa dyrygent z uznanym dorobkiem artystycznym oraz przyjaciel młodzieży - prof. Jan Miłosz Zarzycki.©℗

(MON)

Na zdjęciu: Zwieńczeniem trwających dwa tygodnie warsztatów są koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie.

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

A chlopaki gdzie...
Czyzby przy Komputerach...??
2018-07-13 22:51:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie