czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!

Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!

Posłuchaj uzdolnionej młodzieży!
Data publikacji: 2018-07-12 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1020 337939

Nasz fotoreporter odwiedził Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną podczas intensywnych prób - w Szkołach Salezjańskich na szczecińskich Gumieńcach. Młodzi artyści właśnie kończą XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne. Zwieńczeniem dwutygodniowych zajęć będą koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie. Warto wybrać się na nie, by posłuchać uzdolnionej młodzieży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego! 

W czwartek 12 lipca orkiestra wystąpi w Kołobrzegu w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” (o godz. 20.30), dzień później w Kamieniu Pomorskim (w tamtejszej katedrze o godz. 19), z kolei w sobotę w bazylice archikatedralnej w Szczecinie (o godz. 20). Partie solowe wykona znakomita skrzypaczka Katarzyna Duda. W programie koncertu: Ludwig van Beethoven - VII symfonia A-dur op. 92 oraz Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8. Wstęp wolny.

Warsztaty organizowane są przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w okresie wakacyjnym od 1993 roku. Realizowane są z myślą o uzdolnionych uczniach i studentach szkół muzycznych z Polski i zagranicy. Zajęcia skupiają młodzież na wspólnej pracy nad wybranym programem muzycznym, zatem uczestnicy pod okiem doświadczonych pedagogów opanowują partie orkiestrowe w sekcjach instrumentalnych oraz przygotowują program kameralny. Nad poziomem wykonawczym utworzonej międzynarodowej orkiestry czuwa dyrygent z uznanym dorobkiem artystycznym oraz przyjaciel młodzieży - prof. Jan Miłosz Zarzycki.©℗

(MON)

Na zdjęciu: Zwieńczeniem trwających dwa tygodnie warsztatów są koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie.

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

A chlopaki gdzie...
Czyzby przy Komputerach...??
2018-07-13 22:51:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie