wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Orkiestra z Gryfic oczarowała Amerykę!

Orkiestra z Gryfic oczarowała Amerykę!

Orkiestra z Gryfic oczarowała Amerykę!
Data publikacji: 2017-12-19 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:47
Wywietleń: 1959 305762

– Jesteśmy szczęśliwi i wzruszeni, że mogliśmy tam być. Wciąż nie możemy uwierzyć, że to działo się naprawdę! – mówią członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low, która wróciła ze Stanów Zjednoczonych. Gryficki zespół przywiózł z Mistrzostw Świata Zespołów Marszowych w Kalifornii aż trzy srebrne medale!

Na dziewiętnaście zespołów gryficki „Swing, który buja” (tak tłumaczy się nazwę orkiestry) zajął bardzo wysokie ósme miejsce. W słonecznej Kalifornii byli jedyną orkiestrą z Polski.

– Liczyliśmy po cichu, że uda się być w połowie stawki, natomiast ósme miejsce jest troszeczkę wyżej. Zdobyliśmy trzy medale, startując w przemarszu paradnym, musztrze paradnej oraz koncercie scenicznym. Jesteśmy szczęśliwi, dumni, że mogliśmy tak pięknie reprezentować Polskę, Pomorze Zachodnie i Gryfice – mówił chwilę po przyjeździe Krzysztof Malicki, kapelmistrz, dyrektor artystyczny orkiestry.

Orkiestra i samochód dla Hanksa

Gdy oczy całej Polski były zwrócone na Rafała Sonika, który ufundował słynnego białego Fiata 126p 
dla Toma Hanksa, oni skromnie wsiadali do tego samego samolotu, którym leciał upominek dedykowany amerykańskiej gwieździe. Słynny polski przedsiębiorca, sportowiec ale i filantrop nie krył zdziwienia, gdy zobaczył na płycie lotniska w Warszawie załogę młodzieżowej orkiestry z niedużego miasteczka na Pomorzu Zachodnim, która jako jedyny zespół z Polski jechał oczarować Amerykę.

– Pan Rafał Sonik nie jest specjalistą od orkiestr dętych, a bardziej od sportu i biznesu. Mimo to bardzo ciepło i serdecznie zareagował na zespół. Z wielką uwagą wysłuchał opowieści o naszym „amerykańskim śnie” i o roku ciężkiej pracy i przygotowań. Oczywiście dopingował całą orkiestrę, zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie, a także na swoim profilu fb napisał o Red Swing Low. To były miłe i budujące chwile – mówi Krzysztof Malicki.

Kryształowa statuetka, którą młodzi artyści przywieźli z Palm Springs, stanie na honorowym miejscu w gabinecie burmistrza Andrzeja Szczygła. A oni? Cóż, już zaczynają przygotowania do kolejnych wyzwań. Zespół ogłosił nabór do orkiestry. Zgłoszenia można wysyłać poprzez fanpage Red Swing Low lub e-mail: redswinglow@wp.pl. Warto zaciągnąć się do „Redsów”, którzy otrzymali już zaproszenie na przyszłoroczne mistrzostwa Świata w Taipei na Tajwanie!

Marzena Domaradzka

Fot. Archiwum RSL

Komentarze

@ do S.bezmyślnego
Nie, o szczecińskich pie.r.dzistołkach!!!
2017-12-21 10:18:42
do sromotnikaBezmyślnego
Mówisz oczywiście o "magistrackich kulturalnych" z Gryfic ?
2017-12-20 12:49:21
SromotnikBezwstydny
Czy, magistraccy kulturalni, zaprosili kiiedykolwiek tę młodzieżową orkiestrę na tutejsze uroczystości? Spełnia się przysłowie:"Cudze chwalicie,swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!"
2017-12-20 09:05:27
jakubek
Medale tam dostawała każda orkiestra, która zdobyła określoną liczbę punktów. Teoretycznie wszystkie mogły wrócić ze złotymi medalami. Miła wyprawa, ale proszę z tego nie robić odkrycia Ameryki. Parę lat temu w podobnej imprezie w Brazylii brała udział orkiestra dęta bodajże z Goleniowa. Też przywieźli medale.
2017-12-19 21:46:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie