Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Policjantka z Singapuru. Spotkanie z Józefem Gawłowiczem

Data publikacji: 2021-09-21 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-21 13:14
Policjantka z Singapuru. Spotkanie z Józefem Gawłowiczem
Fot. Elżbieta Kubowska (arch.)  

We wtorek o g. 17 w sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej rozpocznie się spotkanie z Józefem Gawłowiczem, który będzie promował swoją najnowszą książkę, "Policjantkę z Singapuru".

Józef Gawłowicz to kapitan żeglugi wielkiej, pisarz marynista, członek szczecińskiego koła Związku Literatów Polskich. Dowodził wieloma statkami polskimi i pod obcymi banderami m.in. w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej. W latach 1963-1989 był tajnym kurierem paryskim "Kultury" do Polski. Publikował w "Kulturze" pod pseudonimami: Adam Tukubar ("Chińskie wycieczki"), Paweł Sowa ("Pamiętnik znaleziony w Bochni"), Sindbad Żeglarz ("Hawana, czyli traktat o kontrabandzie"). Jest też autorem publikacji naukowych, m.in. wydanej ostatnio "Światłocienie Kopernika" a także powieści, m. in.: "Awantury afrykańskie", "Opowieści nawigacyjne" (książka wyróżniona nagrodą im. Josepha Conrada), "Awantury u Neptuna", "Byłem kurierem Giedroycia", „Biała fregata”, „Gejsza z Osaki”.

Jego najnowsza książka – "Policjantka z Singapuru" – to zbiór barwnych opowieści o dalekomorskich rejsach, które łączy postać głównego bohatera.

Na sali obowiązuje limit uczestników: 30 osób. Na wydarzenie obowiązują zaproszenia lub bezpłatne wejściówki do pobrania online na stronie app.evenea.pl oraz w Informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

greg
2021-09-21 13:01:18
Teraz marynarz cieszy sie, kiedy statek wychodzi w morze. Wejscie do portu to inspekcje, praca po 20 h, pospiech. Plywanie niestety zostalo odhumanizowane. Brgds Panie Kapitanie !
Kpt
2021-09-21 11:00:03
Kapitan jest niezmordowany, pełen podziw dla siły i weny :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ