środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Pokaz w kinie plenerowym. Zarezerwuj miejsce

Pokaz w kinie plenerowym. Zarezerwuj miejsce

Pokaz w kinie plenerowym. Zarezerwuj miejsce
Data publikacji: 2020-05-29 12:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-29 12:27
Wywietleń: 394 457034

W piątek (29 maja) o godz. 19 w podwórku przy al. Jana Pawła II 17 odbędzie się pokaz w kinie plenerowym, w ramach projektu "Portrety miasta - cykl wydarzeń kulturalnych". Widzowie obejrzą film Eli Blanki pt. "Portret mamy" z 2020 roku, dokumentalny o Annie Paszkiewicz - znanej szczecińskiej artystce rzeźbiarce. Po seansie przewidziana jest rozmowa z autorką dokumentu.

Oto, co autorka opowiada o swoim filmie: "Nie jestem operatorem, nie miałam wcześniej z filmem zbyt wiele wspólnego... Postanowiłam więc zrobić go bez pretensji do bycia z dnia na dzień świetnym filmowcem. Zwyczajnie, z ręki, szczerze, naiwnie - prawdziwie po amatorsku. Moja mama Anna Paszkiewicz zawsze była dla mnie kimś niedoścignionym. W pracy, skupieniu, poświęceniu, blasku wewnętrznym i zewnętrznym. A wszystko to w jakiś niebywały, niemożliwy sposób podporządkowane skromności i pokorze. Mam nadzieję, że udało mi się uchwycić chociaż odrobinkę mojej Mamy, jej nieprzemijającej charyzmy, talentu, niezwykłego serdecznego dystansu do świata i piękna, które do niego wniosła swoją twórczością i sama sobą".

Jak zapowiadają organizatorzy, pokaz odbędzie się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi resortu kultury - widzów obowiązują maseczki, miejsca siedzące będą ustawione w odstępie dwóch metrów, a każdy uczestnik seansu przy wejściu będzie miał zmierzoną temperaturę. Liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo: ngokamera@gmail.com lub telefonicznie: 501 838 708.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie