poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Kultura wychodzi z cienia. W Darłowie rusza kino plenerowe

Kultura wychodzi z cienia. W Darłowie rusza kino plenerowe

Kultura wychodzi z cienia. W Darłowie rusza kino plenerowe
Data publikacji: 2020-05-20 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-20 12:36
Wywietleń: 221 455960

- Będziemy jednym z pierwszych kin w Polsce, które rusza z graniem po przerwie spowodowanej COVID-19, bo startujemy od środy (20 maja) z kinem plenerowym i zagramy z dystansem - informuje ekipa Darłowskiego Ośrodka Kultury (DOK) im. Leopolda Tyrmanda. Na początek darmowy pokaz filmu z udziałem grupy U2.

To powrót do ożywienia życia kulturalnego miasta. Na dobry początek wyświetlony będzie film dokumentalny pt. „Rattle and Hum” ukazujący trasę koncertową z lat 80. XX wieku irlandzkiej grupy rockowej U2 po Stanach Zjednoczonych. Środowy seans o g. 21.30 w ogrodzie SKŁO 44 przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 44.

- Wstęp, oczywiście, bezpłatny, ale bylibyśmy zadowoleni, gdyby widzowie w geście solidarności wsparli nasze kino bezterminowym biletem w ramach akcji „Wspieramy Kina Polskie”, w której darłowska Bajka bierze udział – zachęca Magda Burduk, dyrektorka DOK.

Informacje dla widzów ważne w stanie pandemii koronawirusa: ilość miejsc ograniczona oraz prośba o przybycie na kwadrans przed planowanym seansem, aby być poddanym bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała i dezynfekcji dłoni. O maseczki i rękawice każdy widz musi zadbać we własnym zakresie, zaś miejsce uczestnikowi projekcji wskaże pracownik kina. Odstęp pomiędzy widzami to zalecane dwa metry. Będą sektory dla par, ale też rodzin, grup przyjaciół czy znajomych oraz dla indywidualnych fanów X muzy.

Niepewna tylko pogoda. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych.©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Życie kulturalne w Darłowie często toczy się w plenerze. Wystawa fotograficzna z okazji 75. rocznicy zdobycia miasta na placu Tadeusza Kościuszki wciąż wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród miejscowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie