Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Podziemny Szczecin część druga

Data publikacji: 2018-01-31 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Podziemny Szczecin część druga
 

W środę (31 stycznia) w salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 odbędzie się prezentacja drugiej części książki "Podziemny Szczecin" oraz spotkanie z jej autorami.

Jak zapowiadają autorzy, w książce znalazło się wiele ilustracji oraz reportaży z podziemnych wędrówek. Wydawnictwo otwiera relacja z mało znanego schronu pod stocznią szczecińską - 900 metrów korytarzy i pomieszczeń dających schronienie dla 2,5 tys. osób. Prawdopodobnie jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Warto dodać, że schron nie jest dostępny na co dzień.

Autorzy opisują też wyprawę tunelem, który z okolic dworca głównego prowadzi do piwnic Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Odkryta zostanie też tajemnica schronu pod ul. Łady. W książce są zdjęcia z utajnionej kiedyś części podziemi.

"Podziemny Szczecin" to także wędrówka do zapomnianego tunelu kolejowego oraz podróż w czasie do podziemi, w których zachowały się ślady z czasów ich budowy.

Spotkanie z autorami: Izabelą Rosą-Grygorowicz, Andrzejem Kraśnickim i Michałem Rembasem odbędzie się w środę (31 stycznia) w salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2. Początek o godz. 18.

(n)

Fot. materiały organizatora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA