Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Płyta Łony i Webbera na 1. miejscu. Ich sambę tańczą też medycy

Data publikacji: 2020-05-01 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-26 18:05
Płyta Łony i Webbera na 1. miejscu. Ich sambę tańczą też medycy
 

Niespełna dwa tygodnie po premierze, minialbum szczecińskiego duet - Łona i Webber - znalazł się na pierwszym miejscu "Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt", sygnowanej przez Związek Producentów Audio-Video. Mowa tu o płycie pt. "Śpiewnik domowy”.

Twórcy tak opowiadają o swoim minialbumie: "Śpiewnik domowy" to siedem premierowych piosenek (i jeden remiks), składających się na najbardziej koncepcyjne wydawnictwo szczecińskiego duetu. Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ. Akcenty z różnych zakątków świata splatają się w "Śpiewniku" z opowieścią kameralną, często czerpiącą z dalszego czy bliższego sąsiedztwa, czy wprost: z domu". Dla fanów cyfrowych nośników mamy dobrą wiadomość: krążek w całości można odsłuchać we wszystkich serwisach streamingowych.

Furorę w internecie robi teledysk do piosenki z tej płyty - "Co tam, mordo?”, w którym wystąpił Adam Kuzycz-Berezowski - aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie. Na ogłoszony przez Łonę i Webbera konkurs, związany właśnie z tym wideoklipem - pn. #sambadomowa, wpłynęło mnóstwo filmików, w których uczestnicy zabawy tańczyli w rytm samby ze wspomnianego utworu. Wśród zwycięskich wideo jest #sambaszpitalna przesłała przez studenta Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obejrzyjcie!

(MON)

Fot. Tomasz Kajszczarek

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA