Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Łona i Webber pytają: „Co tam, mordo?” – premiera ich minialbumu [FILM]

Data publikacji: 2020-04-18 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-18 22:46
Łona i Webber pytają: „Co tam, mordo?” – premiera ich minialbumu
 

Jeszcze nie ucichły zachwyty nad teledyskiem do singla Łony i Webbera - "#nikiforszczecinski", a tymczasem mamy kolejną odsłonę nowego minialbumu szczecińskich artystów. To utwór pt. "Co tam, mordo?”. No i przede wszystkim w piątek (17 kwietnia) odbyła się długo wyczekiwana przez fanów (to aż cztery lata od od ostatniej płyty - "Nawiasem mówiąc"!) premiera wspomnianej płyty - "Śpiewnik domowy". Dla fanów cyfrowych nośników mamy dobrą wiadomość: krążek w całości można odsłuchać we wszystkich serwisach streamingowych.

W teledysku do utworu "Co tam, mordo?” w głównych rolach wystąpili Agnieszka Kryst, tancerka i choreografka, oraz Adam Kuzycz-Berezowski - aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie. Zdjęcia powstały w Papierni na Skolwinie oraz w jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Szczecinie - fabryce Bumar Hydroma S.A. Miejsca te są w symboliczne dla Szczecina, a ich industrialny urok wydobył autor zdjęć - Max Bugajak. Całość wyreżyserował z kolei Adam Barwiński.

Oddajmy jeszcze głos twórcom, którzy tak opowiadają o płycie: ""Śpiewnik domowy" to siedem premierowych piosenek (i jeden remiks), składających się na najbardziej koncepcyjne wydawnictwo szczecińskiego duetu. Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ. Akcenty z różnych zakątków świata splatają się w "Śpiewniku" z opowieścią kameralną, często czerpiącą z dalszego czy bliższego sąsiedztwa, czy wprost: z domu".

W oficjalnym sklepie wytwórni fonograficznej dobrzewiesz można kupić limitowaną wersję płyty Łony i Webbera. Czym różni się od standardowej wersji? W jej skład wchodzi album w wersji instrumentalnej, wyjątkowa płócienna okładka, zestaw naklejek i zapis nutowy wszystkich piosenek.

(MON)

Fot. Tomasz Kajszczarek, Katarzyna Szeszycka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA