Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pleciuga świętuje po raz trzeci [GALERIA]

Data publikacji: 22 czerwca 2024 r. 15:35
Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2024 r. 15:35
Pleciuga świętuje po raz trzeci
Opis: 22 czerwca Teatr Lalek Pleciuga obchodzi swoje święto. To czas zabawy i wspólnych, kreatywnych zajęć. Fot. Agata Jankowska  

Puszczanie statków na wodzie, bańki mydlane, sensoplastyka, malowanie murali czy zwiedzanie busa Pogoni Szczecin - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Teatr Lalek "Pleciuga" w ramach Święta Pleciugi.

Jak co roku od trzech lat milośnicy teatru, jego widzowie i całe rodziny spotkali się na Placu Teatralnym, aby wspólnie obchodzić Święto Pleciugi.

Była wesoła muzyka i mnóstwo zabaw oraz wspólnych działań, w tym między innymi: warsztaty plastyczne podczas których dzieciaki robiły muppety, warsztaty sensoryczne, warsztaty sensoplastyczne i robienie księżycowego piasku, duże bańki mydlane, malowanie kredą, malowanie twarzy, puszczanie statków na wodzie, namiot Komendy Miejskiej Policji, bus Pogoni Szczecin i wiele innych atrakcji.

- Święto Pleciugi zostało ustanowione trzy lata temu przez dyrektora Tomasza Lewandowskiego. Obchodzone jest zawsze w tym samym dniu, czyli 22 czerwca - opowiada Edyta Przystupa z Teatru Lalek Pleciuga.

Najmłodszym najbardziej przypadło do gustu malowanie murali, sensoplastyka i warsztaty z robienia mupetów. Wspólnie z rodzicami mogli popisać się kreatywnością i wyobraźnią. Inni ustawiali się w kolejce do waty cukrowej albo zwiedzali autokar Portowców. Było kolorowo, głośno i wesoło, a frekwencja - mimo deszczu - dopisała. ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA