wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW [GALERIA]

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW
Data publikacji: 2019-12-15 12:57
Wywietleń: 380 432962

Wspólne śpiewanie, mnóstwo radości, chwile wzruszenia i refleksji - w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Szczecinie odbyła się 5. bożonarodzeniowa edycja Wojewódzkiego Przeglądu Form Wokalno-Instrumentalnych „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Głównym celem przeglądu jest popularyzowanie śpiewu, gry na instrumentach, prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami, umożliwienie uczniom rozwoju zainteresowań, zdolności, talentów. Udział w imprezie to czas pokonywania barier związanych z niepełnosprawnością, propagowanie kulturalnych form spędzania czasu wolnego oraz połączenie atmosfery zabawy z obcowaniem ze sztuką.

W przeglądzie udział wzięło 10 placówek z regionu, m.in. z Warnina, Nowogardu, Niemieńska, Koszalina, Szczecina. W zimowej scenerii zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonane przez solistów, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, a także instrumentalistę grającego na fagocie. 

Pod koniec wydarzenia każdy z uczestników otrzymał mały upominek oraz gratulacje od gospodarza imprezy, dyrektor SOSW nr 1 Iwony Olszewskiej. Uczestnikom przeglądu podarowano płytę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" nagraną przez uczniów placówki. Oprócz tego dla uczestników i widzów przygotowano minirecital pastorałek w wykonaniu Pauliny i Marcina Jurczaków.

- Pokonanie scenicznej tremy, udany występ, a w fazie końcowej uśmiech na twarzach wykonawców były widokiem bezcennym. U wielu słuchających pojawiła się łezka w oku, refleksja, błogi uśmiech - dodaje Elżbieta Makris. 

Imprezę przygotowali uczniowie i nauczyciele tworzący Uczniowską Radę Szkoły.

(KaNa)

Fot. SOSW nr 1

Na zdjęciu: W przeglądzie udział wzięło 10 placówek z regionu.

 

 

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie