sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Kultura > Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW [GALERIA]

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW
Data publikacji: 2019-12-15 12:57
Wywietleń: 719 432962

Wspólne śpiewanie, mnóstwo radości, chwile wzruszenia i refleksji - w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Szczecinie odbyła się 5. bożonarodzeniowa edycja Wojewódzkiego Przeglądu Form Wokalno-Instrumentalnych „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Głównym celem przeglądu jest popularyzowanie śpiewu, gry na instrumentach, prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami, umożliwienie uczniom rozwoju zainteresowań, zdolności, talentów. Udział w imprezie to czas pokonywania barier związanych z niepełnosprawnością, propagowanie kulturalnych form spędzania czasu wolnego oraz połączenie atmosfery zabawy z obcowaniem ze sztuką.

W przeglądzie udział wzięło 10 placówek z regionu, m.in. z Warnina, Nowogardu, Niemieńska, Koszalina, Szczecina. W zimowej scenerii zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonane przez solistów, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, a także instrumentalistę grającego na fagocie. 

Pod koniec wydarzenia każdy z uczestników otrzymał mały upominek oraz gratulacje od gospodarza imprezy, dyrektor SOSW nr 1 Iwony Olszewskiej. Uczestnikom przeglądu podarowano płytę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" nagraną przez uczniów placówki. Oprócz tego dla uczestników i widzów przygotowano minirecital pastorałek w wykonaniu Pauliny i Marcina Jurczaków.

- Pokonanie scenicznej tremy, udany występ, a w fazie końcowej uśmiech na twarzach wykonawców były widokiem bezcennym. U wielu słuchających pojawiła się łezka w oku, refleksja, błogi uśmiech - dodaje Elżbieta Makris. 

Imprezę przygotowali uczniowie i nauczyciele tworzący Uczniowską Radę Szkoły.

(KaNa)

Fot. SOSW nr 1

Na zdjęciu: W przeglądzie udział wzięło 10 placówek z regionu.

 

 

Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW Piosenka jest dobra na wszystko. Nastrojowo i radośnie w SOSW

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie