poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Pionier z nowością

Pionier z nowością

Pionier z nowością
Data publikacji: 2015-12-08 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1855 46989

Najstarsze kino na świecie jest coraz bardziej nowoczesne. W szczecińskim „Pionierze 1907" są już cyfrowe projektory, pozwalające na dostęp do szerszej oferty filmowej (i znacząco poprawiające jakość obrazu), teraz przyszedł czas na kolejny krok: internetową rezerwację biletów.

- To zmiana, którą wprowadziliśmy z początkiem grudnia - informuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel kina. - Bilety rezerwuje się przez specjalną zakładkę, w prawym, górnym roku naszej strony internetowej. Planujemy kolejne udogodnienie dla naszych gości, ale nie chciałbym jeszcze zdradzać szczegółów.

Kino to jednak przede wszystkim filmy. Z tych, tytułów, które obecnie goszczą w repertuarze, największym powodzeniem cieszy się „Mama" z przejmującą rolą Penelope Cruz. Bardzo chętnie oglądany jest także „Makbet" z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard.

- W kolejce czekają równie atrakcyjne propozycje - zapowiada J. Miśkiewicz. - Od 11 grudnia wprowadzamy „Pionierów Marzycieli", rosyjski film o trójce przyjaciół z dzieciństwa, oraz „Mandarynkę", nakręcony iPhonem dramat o transseksualnej prostytutce. Będzie też dokumentalna „Aktorka", opowiadająca o wielkiej gwieździe polskiego kina - Elżbiecie Czyżewskiej. W sobotę obchodzone jest w całej Polsce Święto Kina. Bilety z tej okazji kosztują mniej niż zwykle  - tylko 11 złotych.

Na kolejne premiery najstarszego kina też  warto czekać: 18 grudnia na afisz wejdzie komedia „Poznajcie Harolda", opowiadająca o brawurowym uprowadzeniu szefa IKEi przez właściciela niewielkiego sklepu meblowego, 26 grudnia to data premiery familijnej produkcji „Bella i Sebastian" i hiszpańskiego kryminału „Stare grzechy mają długie cienie", a na 22 stycznia zapowiadany jest prawdziwy hit: „Dziewczyna z portretu", znakomicie przyjmowany na międzynarodowych festiwalach. To niezwykła historia miłosna życiem pary artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander). Ich małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i przyjmuje pseudonim Lili Elbe.

Przerwa świąteczna w Pionierze nastąpi w dniach 21-25 grudnia. W tym czasie, kino przejdzie gruntowne sprzątanie i pranie foteli.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Dużą popularnością wśród gości Pioniera cieszy się „Makbet" z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy