poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Pionier z nowością

Pionier z nowością

Pionier z nowością
Data publikacji: 2015-12-08 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 2269 46989

Najstarsze kino na świecie jest coraz bardziej nowoczesne. W szczecińskim „Pionierze 1907" są już cyfrowe projektory, pozwalające na dostęp do szerszej oferty filmowej (i znacząco poprawiające jakość obrazu), teraz przyszedł czas na kolejny krok: internetową rezerwację biletów.

- To zmiana, którą wprowadziliśmy z początkiem grudnia - informuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel kina. - Bilety rezerwuje się przez specjalną zakładkę, w prawym, górnym roku naszej strony internetowej. Planujemy kolejne udogodnienie dla naszych gości, ale nie chciałbym jeszcze zdradzać szczegółów.

Kino to jednak przede wszystkim filmy. Z tych, tytułów, które obecnie goszczą w repertuarze, największym powodzeniem cieszy się „Mama" z przejmującą rolą Penelope Cruz. Bardzo chętnie oglądany jest także „Makbet" z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard.

- W kolejce czekają równie atrakcyjne propozycje - zapowiada J. Miśkiewicz. - Od 11 grudnia wprowadzamy „Pionierów Marzycieli", rosyjski film o trójce przyjaciół z dzieciństwa, oraz „Mandarynkę", nakręcony iPhonem dramat o transseksualnej prostytutce. Będzie też dokumentalna „Aktorka", opowiadająca o wielkiej gwieździe polskiego kina - Elżbiecie Czyżewskiej. W sobotę obchodzone jest w całej Polsce Święto Kina. Bilety z tej okazji kosztują mniej niż zwykle  - tylko 11 złotych.

Na kolejne premiery najstarszego kina też  warto czekać: 18 grudnia na afisz wejdzie komedia „Poznajcie Harolda", opowiadająca o brawurowym uprowadzeniu szefa IKEi przez właściciela niewielkiego sklepu meblowego, 26 grudnia to data premiery familijnej produkcji „Bella i Sebastian" i hiszpańskiego kryminału „Stare grzechy mają długie cienie", a na 22 stycznia zapowiadany jest prawdziwy hit: „Dziewczyna z portretu", znakomicie przyjmowany na międzynarodowych festiwalach. To niezwykła historia miłosna życiem pary artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander). Ich małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i przyjmuje pseudonim Lili Elbe.

Przerwa świąteczna w Pionierze nastąpi w dniach 21-25 grudnia. W tym czasie, kino przejdzie gruntowne sprzątanie i pranie foteli.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Dużą popularnością wśród gości Pioniera cieszy się „Makbet" z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie