Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tak widzą Szczecin [FILM]

Data publikacji: 26 listopada 2015 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Tak widzą Szczecin
 

Jaki drapacz chmur tylko trochę drapie chmury? Odpowiedź tkwi w filmowym przewodniku po Szczecinie, jaki od kilku dni można zobaczyć w sieci.

W świat poszedł kolejny sygnał o Szczecinie. Patryk Paluszek i Aleksandra Słowiak, którzy chcą zbudować pierwszy tu dom na Odrze, stworzyli krótki filmowy przewodnik po Szczecinie - mieście, które według autorów „trochę leży, a trochę nie leży nad morzem". 

Oczywiście pojawiają się w nim najsłynniejsze miejsca, takie jak: Wały Chrobrego, katedra św. Jakuba, filharmonia, Jasne Błonia, mowa jest też o charakterystycznym układzie urbanistycznym śródmieścia, żaglowcach, które co jakiś czas odwiedzają Szczecin, tutejszej „Wenecji", miejsce jakie na razie najlepiej podziwiać z kajaku, bo „wewnątrz trochę się sypie".

Film z dystansem i humorem sposób promuje miasto, ale przede wszystkim przypomina o akcji „Mieszkamy na Odrze" prowadzonej na serwisie crowdfundingowym Wspieram.to. Jej inicjatorzy chcą zbudować dom, który zacumuje przy Wyspie Grodzkiej. Poza tym, że obiekt będzie spełniać funkcje mieszkaniowe, ma być też atrakcją turystyczną, miejscem rezydencji artystów.

©℗

(szymw)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Observer
2015-11-28 08:35:29
Bicie piany... "...Wały Chrobrego, katedra św. Jakuba, filharmonia, Jasne Błonia..."
Czytelnik Łukasz
2015-11-26 14:14:19
Brawa dla nich. Jak najwięcej takich inicjatyw.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA