Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Pierwsza animacja o historii Gryfitów! Dziś premiera filmu

Data publikacji: 2022-09-22 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-22 13:41
Pierwsza animacja o historii Gryfitów! Dziś premiera filmu
 

Wreszcie będzie można obejrzeć animowany film pt. "Wielka podróż Bogusława X"! Wyreżyserowali go szczecińscy artyści: Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Film opowiada o wyprawie księcia do Ziemi Świętej i jest pierwszą tego rodzaju animacją odwołującą się do historii rodu Gryfitów. 

W środę (21 września) w Obiekcie Kreatywnym "Jadwiga" (ul. Jadwigi 2) została otwarta ekspozycja promująca premierę filmu, w formie witryny, o godzinie 19. W tym samym miejscu, ale w piątek (23 września) o godzinie 20.30 odbędzie się spotkanie z twórcami opowieści.

Z kolei premiera filmu zaplanowana jest na czwartek (22 września) w Teatrze Lalek "Pleciuga" o godz. 19, w ramach inauguracji piątej edycji festiwalu filmowego Senior Movie. Opowieść będzie też można obejrzeć w sobotę, o godz. 20, w Zamku Książąt Pomorskich jako jedno z wydarzeń w ramach Święta Gryfa 2022.

Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski są duetem twórców filmowych i artystów wizualnych. Tworzą autorskie filmy animowane oparte na mitologii, folklorze, legendach i historii. Wiele lat temu wyjechali ze Szczecina – najpierw na studia do Torunia, potem do Cavan w Irlandii. „Po drodze” pracowali również w Estonii, Szwecji i Niemczech, by po latach powrócić do Szczecina i zostać wykładowcami tutejszej Akademii Sztuki.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojtek
2022-09-22 13:17:07
No i super! Chwalmy się pomorską dynastią i państwowością. Nadal bardzo mało eksponuje się pomorskiej historii. Brawo!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA