Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Parkowa wystawa plakatu

Data publikacji: 18 stycznia 2019 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2019 r. 09:03
Parkowa wystawa plakatu
 

Mimo ponurej jesiennej aury tej zimy znów będzie okazja, aby przez park nie tylko przejść czy przebiec, ale też zatrzymać się i ze sztuką spotkać. To za sprawą wystawy plakatu zaangażowanego, jaka w piątek zostanie otwarta w plenerowej galerii Słup Szymon, w parku Andersa.

Tym razem plakaty mają - jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia - przemówić w imieniu zwierząt. Na wystawowym słupie zawiśnie ich 12. Połowa z nich powstała w trakcie warsztatów plakatu dla aktywistów Fundacji Viva! Natomiast pozostałe są głosem sprzeciwu studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie.

- To właśnie okres karnawału jest dla zwierząt jednym z trudniejszych. Są zabijane dla futer, odbywają się zbiorowe polowania, dzikie i domowe są płoszone hukami petard, a do schronisk trafiają niechciane prezenty. Plakaty zawieszone na słupie przemówią w ich imieniu. Zapraszamy na wystawę - przekonują inicjatorzy wystawy.

Organizatorami wydarzenia pt. „Nie tylko dla zwierząt" są: Kaja i Piotr Depta-Kleśta, a także aktywiści Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz Basta! Inicjatywa na Rzecz Zwierząt.

(an)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA