Sobota, 23 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Ostatnie chwile na audioserial. Anity Plan B

Data publikacji: 28 kwietnia 2020 r. 17:24
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2020 r. 23:06
Ostatnie chwile na audioserial. Anity Plan B
 

„Plan B” to 10-odcinkowy dokumentalny serial podcastowy opowiadający prawdziwe historie osób, które z dnia na dzień musiały rozpocząć swoje życie na nowych warunkach, w nowym miejscu lub w nowym układzie w odpowiedzi na zdarzenie losowe.

Według definicji, Plan B to nieoczekiwany start, ludzka odpowiedź na złośliwość losu. Autorzy przypominają, że bez różnicy co do pochodzenia, płci i czasu wobec losu wszyscy jesteśmy bezbronni. Wśród bohaterów serialu znajdują się m.in.: Rafał, warszawski celebryta i były chłopak aktorki Agnieszki Włodarczyk, który z powodu długów musiał wyemigrować do Londynu, żeby tam rozpocząć pracę w przeprowadzkach, oraz charyzmatyczna Anita Agnihotri, Hinduska, która z powodu nieszczęśliwej miłości uciekła z Indii do Szczecina w latach 70. ub. wieku. Serial dostępny jest w aplikacji mobilnej Audioteka.pl za darmo do końca kwietnia – https://web.audioteka.com/pl/cycle/30281727-5ba4-43c7-8543-996f0bd78762

Trzy lata temu, po otrzymaniu tytułu Szczecinianki Roku, w wywiadzie dla magazynu „Prestiż” Anita Agnihotri mówiła: „Właśnie mi przyszło do głowy, że jestem większą szczecinianką niż mój syn szczecinianinem, pomimo tego, że się tu urodził. Jestem związana z miastem od 40 lat. A tak na poważnie, to uwielbiam Szczecin za jego położenie. Z jednej strony morze, z drugiej takie miasto jak Berlin. Szczecin w jednej czwartej to woda, jest tu dużo zieleni. To nasz ogromny atut, nasza wizytówka. Miasto od strony wody jest przepiękne. Szczecin jest magiczny”.

* * *

„Plan B” został zrealizowany przez duet niezależnych reportażystów – Adama Bochińskiego i Maćka Hamelę, uhonorowanych Srebrnym Melchiorem 2018 za „Bitwę pod Gortatem”, audycję radiową poświęconą najsłynniejszemu obrazowi Jana Matejki. Maciek Hamela jest absolwentem literatury na paryskiej Sorbonie, jednak swoje życie zawodowe związał z produkcją filmową. Adam Bochiński karierę rozpoczynał w branży graficznej, ale zdecydował się ukończyć polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i obecnie związany jest zawodowo z projektami edukacyjnymi.

(lem)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA