niedziela, 24 stycznia 2021r.

„Oni” wracają na scenę. Wygraj bilety na listopadowy spektakl

Data publikacji: 2019-10-22 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:56
„Oni” wracają na scenę. Wygraj bilety na listopadowy spektakl
 

Mamy dobrą wiadomość dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu „Oni" w szczecińskim Teatrze Polskim. Otóż to przedstawienie nominowane w tegorocznym naszym plebiscycie teatralnym - „Bursztynowe Pierścienie" - zostanie pokazane 2 i 3 listopada. Warto się wybrać! Dzisiaj można u nas wygrać bilety na tę inscenizację dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Akcja spektaklu rozgrywa się w galerii, zafascynowanego sztuką Bałandaszka, romansującego z aktorką Spiką. Zarzuca mu ona, że zbyt wiele czasu poświęca on swojej kolekcji, ją traktując jedynie przez pryzmat pociągu cielesnego, gdy zaś ona marzy o uczuciach wyższych. Oddajmy jeszcze głos twórcom: „Brzmi to jak opis konfliktu z prac Freuda, a to tylko jedna z płaszczyzn ideologicznych pojawiających się w dramacie. Oto bowiem do domu obok wprowadzają się tajemniczy tytułowi „Oni”. Jak się wkrótce okaże, to stowarzyszenie dążące do wprowadzenia w życie idei Absolutnego Automatyzmu. Spotkanie pomiędzy bohaterami prowadzi do nieuniknionego zderzenia poglądów. Konflikt narasta i eskaluje. Walka toczy się pomiędzy tym, co twórcze, a tym, co tego pierwiastka pozbawione. Pomiędzy wyobraźnią, a ślepotą intelektualną. Pomiędzy wolnością, indywidualizmem i kreacją, jako sensem, a zniewoleniem, masowością i bezwładem. Pomiędzy myślą, a bezmyślnością".

Warto dodać, że do naszej nagrody teatralnej nominowani są aktorzy - za kreację właśnie w „Onych": Sylwia Różycka i Sławomir Kołakowski.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl (na 3 listopada). Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.oni – na SMS-y czekamy tylko 22 października. Podwójne zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

Fot. Włodzimierz Piątek

Na zdjęciu: W listopadzie będzie można obejrzeć spektakl pt. „Oni" nominowany w naszym plebiscycie teatralnym.

 

 

 

Komentarze

Wracają.
2019-10-22 21:28:36
Ale trzeba przeliczyć głosy na nich oddane. Może być lipa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ