piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > „Oni” wracają na scenę. Wygraj bilety na listopadowy spektakl

„Oni” wracają na scenę. Wygraj bilety na listopadowy spektakl

„Oni” wracają na scenę. Wygraj bilety na listopadowy spektakl
Data publikacji: 2019-10-22 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:56
Wywietleń: 1261 422801

Mamy dobrą wiadomość dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu „Oni" w szczecińskim Teatrze Polskim. Otóż to przedstawienie nominowane w tegorocznym naszym plebiscycie teatralnym - „Bursztynowe Pierścienie" - zostanie pokazane 2 i 3 listopada. Warto się wybrać! Dzisiaj można u nas wygrać bilety na tę inscenizację dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Akcja spektaklu rozgrywa się w galerii, zafascynowanego sztuką Bałandaszka, romansującego z aktorką Spiką. Zarzuca mu ona, że zbyt wiele czasu poświęca on swojej kolekcji, ją traktując jedynie przez pryzmat pociągu cielesnego, gdy zaś ona marzy o uczuciach wyższych. Oddajmy jeszcze głos twórcom: „Brzmi to jak opis konfliktu z prac Freuda, a to tylko jedna z płaszczyzn ideologicznych pojawiających się w dramacie. Oto bowiem do domu obok wprowadzają się tajemniczy tytułowi „Oni”. Jak się wkrótce okaże, to stowarzyszenie dążące do wprowadzenia w życie idei Absolutnego Automatyzmu. Spotkanie pomiędzy bohaterami prowadzi do nieuniknionego zderzenia poglądów. Konflikt narasta i eskaluje. Walka toczy się pomiędzy tym, co twórcze, a tym, co tego pierwiastka pozbawione. Pomiędzy wyobraźnią, a ślepotą intelektualną. Pomiędzy wolnością, indywidualizmem i kreacją, jako sensem, a zniewoleniem, masowością i bezwładem. Pomiędzy myślą, a bezmyślnością".

Warto dodać, że do naszej nagrody teatralnej nominowani są aktorzy - za kreację właśnie w „Onych": Sylwia Różycka i Sławomir Kołakowski.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl (na 3 listopada). Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.oni – na SMS-y czekamy tylko 22 października. Podwójne zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

Fot. Włodzimierz Piątek

Na zdjęciu: W listopadzie będzie można obejrzeć spektakl pt. „Oni" nominowany w naszym plebiscycie teatralnym.

 

 

 

Komentarze

Wracają.
Ale trzeba przeliczyć głosy na nich oddane. Może być lipa.
2019-10-22 21:28:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie