Wtorek, 05 listopada 2024 r. 
REKLAMA

„Oferta strajkowa” szczecińskich instytucji. Może kino albo muzeum?

Data publikacji: 10 kwietnia 2019 r. 15:14
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2019 r. 11:10
„Oferta strajkowa” szczecińskich instytucji. Może kino albo muzeum?
 

Dwie szczecińskie instytucje kulturalne mają propozycję dla dzieci i młodzieży na czas strajku w szkołach. Muzeum Narodowe zaprasza do zwiedzania wystaw (bilet za złotówkę dla ucznia i tyle samo dla opiekuna), a - co ważne - na wybranych ekspozycjach muzealnicy będą pełnić dyżury, by podzielić się z uczniami swoją wiedzą. Z kolei w kinie Zamek można obejrzeć bezpłatnie kreskówki.

Projekcje we wspomnianym kinie odbędą się w czwartek o godz. 9, 11 i 13, a w piątek o godz. 9. Będą to półtoragodzinne seanse. Uwaga! Bilety wolnego wstępu do odbioru na pół godziny przed projekcją w kasie kinowej. W przypadku przedłużenia się strajku, Zamek rozważy przygotowanie dodatkowych propozycji w przyszłym tygodniu.

W muzeum bilety wstępu kosztują dla uczniów złotówkę, a w dniach strajku tyle samo zapłacą dorośli towarzyszący dzieciom i młodzieży (np. rodzice, dziadkowie, itd.) - jest to tzw. bilet specjalny (nie obowiązuje wszystkich innych dorosłym, którzy w dniach strajku pojawią się na wystawach). Jak mówi rzecznik instytucji - Daniel Źródlewski, „oferta strajkowa" będzie aktualna do czasu zakończenia strajku w placówkach oświatowych.

Jakie zatem wystawy można obejrzeć w ramach zagospodarowania czasu uczniom w trakcie strajku?

W gmachu przy Wałach Chrobrego można oglądać unikatową kolekcję kopii antycznych rzeźb – „Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów” oraz odbyć egzotyczną podróż na Czarny ląd, czyli zobaczyć wystawy stałe Działu Kultur Pozaeuropejskich – „W Afrykańskiej wiosce”, „Sztuka Afryki – między maską a fetyszem”, a także „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Kuratorki wystaw afrykańskich będą do dyspozycji uczniów i ich rodziców w czwartek i piątek w godz. 10-13. 



W Muzeum Tradycji Regionalnych można podziwiać wystawę czasową pt. „Świętowanie. Zabytki obrzędowości rodzinnej i dorocznej” (dyżur edukatora - w piątek w godz. 10-13), zobaczyć wystawy stałe związane z historią regionu – „Złoty wiek Pomorza” (dyżur edukatora – w czwartek w godz. 12-14), „Stare srebra” oraz „Gabinet Pomorski” (dyżur edukatora – w czwartek i piątek w godz. 10-13). 



W Muzeum Historii Szczecina można poznać dzieje miasta od czasów pradawnych do współczesność, z kolei nowsze dzieje stolicy Pomorza Zachodniego – na wystawie pn. „Miasto sprzeciwu. Miasto protestu” w Centrum Dialogu Przełomy. W obu gmachach (w godz. 10-13) muzealnicy będą się dzielili z uczniami swoją wiedzą.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA