poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Od środy – wilcze seanse. Wzruszenie gwarantowane!

Od środy – wilcze seanse. Wzruszenie gwarantowane!

Od środy – wilcze seanse. Wzruszenie gwarantowane!
Data publikacji: 2019-06-05 07:31
Wywietleń: 918 394060

Pięć ciekawych filmów z motywem wilków będzie można obejrzeć w szczecińskim kinie Zamek. Już od środy pokazane zostaną dwa tytuły: „Alfa" i „Pokot".

Rodzice, którzy szukają filmu do obejrzenia ze swoimi dziećmi, mogą się wybrać na amerykańską produkcję przygodową pt. „Alfa". Akcja osadzona jest w czadach epoki lodowcowej, 20 tys. lat temu na terenie Europy, a jej głównymi bohaterami są ludzie pierwotni, którzy udomowili wilki. Oro młody mężczyzna wspólnie ze współplemieńcami wyrusza na swoje pierwsze polowanie. Kiedy zostaje ranny, ci porzucają go, skazując na pewną śmierć. Przerażony i samotny stara się przetrwać w bezlitosnym świecie dzikiej puszczy. Z obawą próbuje okiełznać odrzuconego przez stado wilka. Z czasem zaczynają sobie ufać, co więcej, mogą na siebie liczyć, tworząc niezwykłą parę sprzymierzeńców. Wspólnie pokonują niezliczone niebezpieczeństwa i pułapki losu, próbując odnaleźć drogę do domu zanim nadejdzie śmiertelna zima.

Film będzie pokazywany od środy do niedzieli o godz. 17.

Dorosłym z kolei polecamy polski dramat pt. „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland i jej córki, Kasi Adamik. Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną? Oto obsada filmu: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Patrycja Volny.

„Pokot" będzie pokazywany od środy do piątku o godz. 19.

Poza wspomnianymi filmami, wkrótce będą też inne, „wilcze" seanse: „Wilkołak”, „Biały Kieł” i „Wilcze dzieci”. Pokazy filmowe związane są z zaplanowaną w Zamku Książąt Pomorskich wystawą pn. „Biegnąc z wilkami”. ©℗

(MON)

Na zdjęciu:

W kinie Zamek od środy dzieci, młodzież i ich opiekunowie mogą się wybrać na wzruszający film pt. „Alfa", o przyjaźni wilka i i młodego mężczyzny.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie