środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek

Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek

Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek
Data publikacji: 2019-03-20 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-20 19:54
Wywietleń: 869 381294

Czy widzieli już Państwo filmy nagrodzone statuetkami Oscara? Jeśli nie, jest taka okazja, bowiem szczecińskie kino „Zamek" zaprasza na trzy oscarowe produkcje.

„Green Book" (Oscary w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, a także Mahershala Ali - najlepszy aktor drugoplanowy) zostanie pokazany w środę, czwartek, sobotę i niedzielę. „Faworyta" (Olivia Colman - Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej) - w piątek i sobotę, a „Vice" (Oscar - najlepsza charakteryzacja) - w środę, czwartek i sobotę.

Czego możemy się spodziewać po wizycie w kinie? Komediodramat „Green Book" (znakomity! polecam!) opowiada autentyczną historię ochroniarza i kierowcy – Tony’ego i pianisty Dona. Ten pierwszy to drobny cwaniaczek z Bronxu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego pianisty z wyższych sfer. Razem wyruszają na wielotygodniowe tournée, pełne zaskakujących spotkań, przygód, smutnych i wesołych zdarzeń.

Akcja kostiumowej opowieści pt. „Faworyta" opowiada o przyjaźni między królową a służącą, dzieje się w XVIII wieku. Oto Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Zwłaszcza że jej przyjaźń z królową rozkwita ...

Z kolei „Vice" to historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA Dick Cheney, bo o nim mowa, za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to – jak piszą krytycy – wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya, a także role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Zdradźmy jeszcze, że w kwietniu kino „Zamek" pokaże kolejne oscarowe filmy - „Romę" i „Gdyby ulica Beale umiała mówić".

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie