wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek

Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek

Widziałeś oscarowe filmy? Od środy w kinie Zamek
Data publikacji: 2019-03-20 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-20 19:54
Wywietleń: 969 381294

Czy widzieli już Państwo filmy nagrodzone statuetkami Oscara? Jeśli nie, jest taka okazja, bowiem szczecińskie kino „Zamek" zaprasza na trzy oscarowe produkcje.

„Green Book" (Oscary w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, a także Mahershala Ali - najlepszy aktor drugoplanowy) zostanie pokazany w środę, czwartek, sobotę i niedzielę. „Faworyta" (Olivia Colman - Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej) - w piątek i sobotę, a „Vice" (Oscar - najlepsza charakteryzacja) - w środę, czwartek i sobotę.

Czego możemy się spodziewać po wizycie w kinie? Komediodramat „Green Book" (znakomity! polecam!) opowiada autentyczną historię ochroniarza i kierowcy – Tony’ego i pianisty Dona. Ten pierwszy to drobny cwaniaczek z Bronxu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego pianisty z wyższych sfer. Razem wyruszają na wielotygodniowe tournée, pełne zaskakujących spotkań, przygód, smutnych i wesołych zdarzeń.

Akcja kostiumowej opowieści pt. „Faworyta" opowiada o przyjaźni między królową a służącą, dzieje się w XVIII wieku. Oto Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Zwłaszcza że jej przyjaźń z królową rozkwita ...

Z kolei „Vice" to historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA Dick Cheney, bo o nim mowa, za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to – jak piszą krytycy – wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya, a także role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Zdradźmy jeszcze, że w kwietniu kino „Zamek" pokaże kolejne oscarowe filmy - „Romę" i „Gdyby ulica Beale umiała mówić".

(MON)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie