piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Kansas City w Szczecinie

Kansas City w Szczecinie

Kansas City w Szczecinie
Data publikacji: 2018-05-12 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-14 10:00
Wywietleń: 850 327366

Deborah Brown z Kansas City Jazz Orchestra zachwyciła szczecińską publiczność w piątkowe popołudnie. Koncert, który odbył się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza jest dowodem na to, że przyjaźń między miastami Szczecin i Kansas City przynosi wymierne efekty artystyczne. 

Nie po raz pierwszy Deborah Brown zaprezentowała swoje niebywałe możliwości wokalne w Szczecinie. Od kilku lat bowiem Szczecin we współpracy z Kansas City realizuje program "Jazz Sisters Cities". Muzycy obu miast koncertowali już wspólnie po obu stronach oceanu i nagrali płytę. Wizyta Deborah Brown i Kansas City Jazz Orchestra w Szczecinie zaowocowały piątkowym koncertem amerykańskich muzyków. W czerwcu podobne wydarzenie, w ramach rewizyty, odbędzie się w Kansas City, gdzie wystąpi saksofonista Sylwester Ostrowski.

Podczas piątkowego koncertu w filharmonii, szczecińska publiczność reagowała owacjami i okrzykami. Deborah Brown przywitała się polskim "dzień dobry" i zaśpiewała liryczne "Music Is You". Na repertuar jej koncertu z muzykami z Kansas City złożyły się standardy jazzowe, m.in. utwory Charlie'go Parkera, Pata Metheny'ego, piosenka z repertuary Judy Garland i "Route 66". Publiczność entuzjastycznie przyjmowała wykonania znakomitej wokalistki i muzyków z Kansas City Jazz Orchestra, a także wokalisty jazzowego Davida Basse, który wystąpił solo oraz w duecie z Deborah Brown. Po skończonym koncercie szczecinianie domagali się bisów. Na ich prośbę odpowiedziała najpierw orkiestra, a następnie Deborah Brown, która zaśpiewała akompaniując sobie na fortepianie. Podczas aplauzu z promiennym uśmiechem powiedziała po polsku "dziękuję".©℗

(el)

Fot. Elżbieta KUBERA

Kansas City w Szczecinie Kansas City w Szczecinie

Komentarze

.....
Szok taka impreza i zadnej ochrony,. policji ,zadnych zadym, rac itd. a sorry to nie mecz kibolstwa ,nie ten poziom
2018-05-12 20:33:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”