Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Obywatel Pińska i świata [GALERIA]

Data publikacji: 2017-02-28 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Obywatel Pińska i świata
Głównym punktem inauguracji, zorganizowanej w Książnicy Pomorskiej, było otwarcie wystawy "Ryszard Kapuściński - obywatel Pińska i świata". Fot. Dariusz Gorajski  

W Szczecinie zainaugurowano we wtorek (28 lutego) XXVIII Tydzień Kresowy, organizowany co roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wilna, Ziemi Wileńskiej, Nowogródzkiej i Polesia „Świteź”. Głównym punktem inauguracji, zorganizowanej w Książnicy Pomorskiej, było otwarcie wystawy " - obywatel Pińska i świata". 

Ryszard Kapuściński (1932-2007) był znanym na całym świecie reportażystą, pisał nadto eseje i wiersze. Urodził się 4 kwietnia 1932 w Pińsku, mieście królewskim, położonym w widłach Piny i Prypeci, porcie Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej RP. Dziś Pińsk jest na terenie Białorusi.

Wystawa, która czynna będzie do 31 marca, prezentuje książki Ryszarda Kapuścińskiego (tłumaczone były na wiele języków), jego biografię i trasy podróży. W gablotach można zobaczyć dokumenty rodzinne, w tym zdjęcia, użyczone na wystawę przez rodzinę pisarza.

Fragmenty utworów Ryszarda Kapuścińskiego prezentowali wczoraj uczniowie I LO - aktorzy szkolnej Grupy Teatralnej, którą prowadzi Anna Kondracka-Zielińska. Z koncertem wystąpił chór "Belcanto" z OSM im. Marka Jasińskiego. Członkowie "Świtezi" tradycyjnie przynieśli na spotkanie wileńskie serca, którymi częstowali przyjaciół.

W najbliższy piątek (3 marca) o godz. 17 kresowiacy ze Świtezi zapraszają do Klubu 13 Muz na przedstawienie Grupy Teatralnej I LO i koncert chóru Akademii Morskiej. 

(bt) 

Na zdjęciu: Głównym punktem inauguracji, zorganizowanej w Książnicy Pomorskiej, było otwarcie wystawy "Ryszard Kapuściński - obywatel Pińska i świata".

Więcej zdjęć w GALERII

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ