wtorek, 01 grudnia 2020r.

Obrazy dotkliwe

Data publikacji: 2020-02-10 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-11 13:43
Obrazy dotkliwe
 

Od 6 lutego można oglądać w Galerii ZPAP Kierat I w Szczecinie świetną wystawę Natalii Wegner i Krzysztofa Ryfy pt. "Obrazy". Prezentacja, obejmująca kilkanaście kompozycji (to dyskretne kolaże)  malowanych akrylami na papierze Natalii Wegner i tyleż olejnych obrazów na płótnie Krzysztofa Ryfy, to prawdziwa uczta dla tych, którzy lubią prawdziwe, dobre, niczym nie skrępowane malarstwo.

Tak o swoich pracach opowiadają autorzy z Wielkopolski: "Wizje przychodzą z dróg, pól, poboczy. Zbliżając się, ujawniają swą zmieniającą się postać. Promienie strącane drągami sosen uderzają w oczy. Obrazy bywają dotkliwe, ze skwaru, chrzęstu pod podeszwą. Grunt wznosi się kamienistą fasadą wypierając niebo. Kiedy indziej to ono trawi wszystko, co ku niemu sięga. Pejzaż oglądany przez szyby domów, pojazdów zdaje się pełniejszy niż ten, doświadczany bezpośrednio. Malując, oddalamy się od niego, kierując w stronę wewnętrznych wyobrażeń, kształtowanych tysiącami widzeń.

Obrazy prezentowane w szczecińskiej Galerii Kierat I są efektem wspólnej fascynacji krajobrazem obserwowanym codziennie oraz podczas przemieszczania się autem i pociągiem. Niektóre scenerie obserwowaliśmy razem odnajdując w nich nieco inne inspiracje. Starsze i najnowsze realizacje, będące często kontynuacją malarskich cykli, pokazujemy obok siebie. Zatytułowaliśmy je po prostu: obrazy".

Wystawa czynna będzie do końca lutego.

(r.c.)

Fot. Roman Ciepliński

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ