Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe miejsce na rozrywkowo - kulturalnej mapie Szczecina. Koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci

Data publikacji: 08 lipca 2021 r. 08:22
Ostatnia aktualizacja: 08 lipca 2021 r. 11:32
Nowe miejsce na rozrywkowo - kulturalnej mapie Szczecina. Koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci
Dj Twister Fot. materiały organizatora  

Oficjalne otwarcie nowego miejsca na rozrywkowo - kulturalnej mapie Szczecina zaplanowane jest od czwartku (8 lipca) do niedzieli. Mowa tu o Terminalu Kultury na Łasztowni, który ma działać w tym miejscu do końca września. Mają się tu odbywać koncerty (głównie lokalnych artystów), spektakle, warsztaty, pikniki ekologiczne - wszystko za darmo. Jak zapewniają członkowie Stowarzyszenie Academia, którzy stworzyli nowe miejsce w mieście, płatne będą tu tylko imprezy komercyjne, kiedy organizatorem będzie inny podmiot niż wspomniana organizacja pozarządowa.

Darmowe imprezy od czwartku

Terminal Kultury miał zostać otwarty dwa tygodnie temu, ale plany popsuła pogoda. Stojąca tu hala namiotowa została bowiem zalana przez niedawne, obfite opady deszczu. Mimo niesprzyjającej aury, w minioną sobotę nowe miejsce zaczęło działalność niejako na próbę. Ale oficjalnie ruszy w tym tygodniu. W czwartek zatem o godz. 20 wystąpi Mr. Jazzek (Jacek Janaszkiewicz), didżej i producent muzyczny ze Szczecina, prekursor electro swingu w Polsce, zaliczany do najlepszych artystów tego gatunku na świecie.

W piątek z kolei przy gramofonach stanie, od godz. 21, inny didżej - Twister, który w swoich setach łączy wiele gatunków muzycznych, od hip hopu, przez dancehall, R&B, house, pop czy afrobeats. Wcześniej, bo o godz. 19, rozpocznie się "Hip-Hop Night". O muzyczną oprawę oraz prowadzenie imprezy zadbają - Carter x Żelu Żelson, a podczas koncertu wystąpią: Dedis, Bogu Bogdan, Chomik x Logan, Ejsi x Sivvucha. 

W sobotę Terminal Kultury zamieni się, od godz. 20, w ... tropiki. Wszystko za sprawą występu z muzyką elektroniczną, za który odpowiadać ma szczecinianin - Michał Urban. Jego "Tropiki" to, jak informują organizatorzy, "idealne na lato, upalne klimaty, stylem nawiązujące do lat osiemdziesiątych". Sam Michał Urban opowiada z kolei: "Nazwa „Tropiki” powstała dlatego, że chciałem robić coś, co się kojarzy z wakacjami, ciepłą pogodą. Tak, że kiedy włączymy materiał w deszczowym listopadzie czy w zimnym grudniu od razu przypomną nam się wakacyjne eskapady za miasto".

W ostatnim dniu oficjalnego otwarcia, czyli w niedzielę, zaplanowane są warsztaty ekologiczne dla rodzin z dziećmi, od godz. 11 do 17. W kolejne niedziele będą się też tu odbywały pikniki ekologiczne i animacje dla najmłodszych. Choć być może w kolejnych tygodniach zmieni się godzina rozpoczęcia bloku familijnego - na godz. 10.

Miniecie wesołe miasteczko...

- Chcielibyśmy, by w każdą środę występowały u nas zespoły muzyczne z regionu. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby zagrać na naszej scenie. Mogą się do nas zgłaszać - powiedzieli nam organizatorzy imprez w Terminalu Kultury. - Planujemy też pokazy spektakli. Na pewno wystąpi u nas Teatr Nie Ma (który jest laureatem plebiscytu teatralnego pn. Bursztynowy Pierścień, organizowanego przez naszą redakcję - przyp. red.). Jesteśmy też otwarci na różne pomysły organizacji pozarządowych, które u nas chciałaby zorganizować ciekawe imprezy. W planach jest sporo warsztatów, choćby fotograficzne, jak również zajęcia taneczne.

Terminal Kultury to hala namiotowa mająca 300 metrów kwadratowych, ale też spory teren wokół. Na razie są tu dwie tzw. strefy chilloutu, ale powstanie też trzecia oraz miejsce na foodtrucki. Jak dotrzeć do tego miejsca? Oto podpowiedź organizatorów: "Będąc na Łasztowni, kierujcie się do samego końca. Miniecie wesołe miasteczko z diabelskim młynem, a my będziemy czekać na Was z prawej strony, na przeciwko sceny "Letnich Brzmień"". (chodzi o cykl koncertów, jakie przez całe wakacje odbywają się w Szczecinie - przyp. red.).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nadwaga
2021-07-08 11:31:23
Strefa kultury ale oczywiście nie można było zapomnieć o kultowych foodtrackach i dobrze że dla nich znalazło się miejsce koło chilloutu
Jankowy
2021-07-08 10:58:23
Jak to dla kogo? Przede wszystkim dla publiczności i organizatorów. Warto żeby co tydzień publikowali dane statystyczne ile osób odwiedziło darmowe imprezy. Darmowe to znaczy że opłacone z podatków mieszkańców którym wycina się drzewa, betonuje place i ulice , gdzie nie podlewa się drzewek z nowych nasadzeń oraz gdzie uwięziono mieszkańców w mega korkach na każdym wjeździe i wyjeździe. Taki mieszkaniec po południu i w weekend ucieka jak najdalej od tego betonowego miasta z korkami
Janek
2021-07-08 10:11:14
Na co to komu. Krzystek lepiej niech buduje fabryki. W kraju bieda, bezrobocie, ludzie niedojadają a oni strefy kultury tworzą. Pytam się komu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA