Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Nowa galeria fotografii. W miejscu zapuszczonej witryny

Data publikacji: 2021-06-16 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-17 08:12
Nowa galeria fotografii. W miejscu zapuszczonej witryny
Fot. Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI  

Miejska galeria fotografii została oficjalnie otwarta w środę (16 czerwca) w dawnej witrynie sklepowej przy ul. Rayskiego 23 w Szczecinie. Warto tu się wybrać, choćby w drodze na kawę czy lody. Zwłaszcza że na tej ulicy jest teraz sporo miejsc, gdzie można się umówić na pogaduszki albo randkę...

Wspomniana witryna sklepu piwnicznego, dotychczas działała jako GALERIA [od] ULICY, a prezentowane tu były prace szczecińskich (i nie tylko) twórców. Jeszcze wcześniej miejsce było mocno zapuszczone.

- To była tak zwana witryna postprzedsiębiorcza, którą nikt się nie zajmował. Miała wybite szyby, wrzucone były tam śmieci. Wyglądała okropnie. Do tego działała tu nielegalna plakatownia, zatem walały się strzępy papieru i kartonu - mówi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, które wraz ze Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym i drukarnią Printshop przyczyniło się do stworzenia nowej przestrzeni ekspozycji fotografii w mieście.

W witrynie przy ul. Rayskiego prezentowane są - i będą w najbliższych miesiącach - fotografie laureatów cyklicznych konkursów miesiąca organizowanych przez Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Jako pierwsze oglądać można prace nagrodzone w edycji pt. „Kolorem po oczach”, autorstwa: Piotra Dula, Ewy Podleckiej i Adriana Aleksiewicza.

- Ta wystawa jest pokłosiem marcowego konkursu i ma być czynna do połowy lipca, a następnie zostaną pokazane prace laureatów kwietniowego, potem z kolejnego miesiąca i tak dalej - tłumaczy K. Rabińska. - Na lato robimy przerwę wakacyjną z konkursami, ale powrócą już we wrześniu. Teraz można w galerii obejrzeć trzy prace fotograficzne. Być może w kolejnych miesiącach ilość zdjęć będzie inna. Wszystko zależy od tego, ilu będzie laureatów poszczególnych konkursów miesiąca. ©℗

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

galeria
2021-06-17 07:22:46
Kiedyś taka galeria była przy ul. Jagiellońskiej - w kamienicy, w której był Duet, ale już nie działa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ