poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rajski dzień na Rayskiego

Rajski dzień na Rayskiego [GALERIA]

Rajski dzień na Rayskiego
Data publikacji: 2020-09-19 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-21 11:12
Wywietleń: 823 475685

W sobotę ulica Rayskiego ożyła za sprawą trzeciej edycji Święta Śródmieścia. Wydarzenie „Rajski dzień na Rayskiego” jest okazją, aby porozmawiać w miejskich zakamarkach, wziąć udział w warsztatach czy po prostu przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Na Rayskiego swoje stanowisko ma między innymi Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Zielone pogotowie oraz Majsterkownia - projekt SBO, który pomimo braku wygranej prężnie się rozwija. W sobotę wspólnie z mieszkańcami tworzą „rosnące żarówki”.

- Wykorzystujemy stare żarówki, które pełnią funkcję mini wazonów. Możemy zaszczepić w nich rośliny i efektownie powiesić na ścianie - wyjaśnia Agata, która wspólnie z Arielem i Katarzyną tworzą Majsterkownię.

Majsterkowania to obecnie „latający warsztat”. - Wspieramy wszystkie akcje, które mają na celu otworzyć szczecinian na nowego rodzaju doznania. My otwieramy mieszkańców na majsterkowanie, uczymy recyklingowania, ale także obróbki drewna. Z zawodu jesteśmy stolarzami, grafikami, projektantami mebli - dodaje Agata.

Warto dodać, że ulica Rayskiego została zamknięta dla ruchu samochodowego. Mieszkańców zaprasza do godz. 21.

(KaNa)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego Rajski dzień na Rayskiego

Komentarze

Sztrejk
Jest i strajk klimatyczny a śmieci nie ma komu zbierać w lasach miejskich i rzekach. Wolontariusze zamiast mazać kredkami po asfaltach zbierają po lasach i z kajaków śmieci.Może warto byłoby do nich dołączyć by poprawić nasze środowisko.
2020-09-21 10:51:34
Las Arkoński
Jak tak dalej pójdzie to powstaną tam jakieś skłoty.Dlaczego tłoczą się w betonowych ulicach bez drzew i zieleni zamiast pojechać zrobić happening w zieleni przepięknego Lasu Arkońskiego?
2020-09-21 09:31:24
Bee
Ma racje.Podobna lipa byla.na Wojska..
2020-09-20 18:32:12
Ani beee, ani meeee
Podobne cyrki były rok temu na Orła Białego. I coooo?
2020-09-20 08:02:41
beee
Rajski dzień? Garstka oszołomów. Jazgocząca muzyka i utrudnienia w ruchu w i tak zakorkowanym Szczecinie. Idiotyczny zwyczaj organizowania bezsensownych imprez, które interesują jedynie organizatorów
2020-09-19 18:55:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie