Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Noc Bibliotek

Data publikacji: 2021-10-07 18:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-08 11:59
Noc Bibliotek
Książnica Pomorska zaprasza w sobotę w g. 18 - 22.  

Książnica Pomorska i Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zapraszają na Noc Bibliotek. Wydarzeń jest sporo. Głównie dla młodszych czytelników.

Książnica będzie dostępna w sobotę 9 października w g. 18 - 22. Na wszystkie wydarzenia obowiązują wejściówki do pobrania ze strony app.evenea.pl. W miarę dostępności będzie możliwe ich wydrukowanie na miejscu, w informatorium na pierwszym piętrze.

W programie znalazły się m.in. warsztaty czerpania papieru. Skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat. Mają na celu zaznajomienie uczestników z techniką ręcznie wytwarzanego papieru. Dzieci samodzielne zrealizują poszczególne etapy produkcji od wykonania papierowej pulpy, poprzez jej czerpanie, zdobienie, odsączanie, a następnie suszenie.

Na dzieci czekać będą także Digital Kids, mobilny plac zabaw interaktywnych, oraz RozGryfka, przestrzeń z planszówkami. Ponadto zaplanowano: zwiedzanie KP od zaplecza, prezentację wybranych map Rzeczpospolitej z różnych okresów jej historii, prezentację maszyny do złoceń, listów Stanisława Lema i Marii Dąbrowskiej, spotkanie z językiem niemieckim a także akcję "Książka za 1 zł".

A Miejska Biblioteka Publiczna? W piątek o g. 17 zaprasza na spotkanie z Mariolą Fajak - Słomińską z Teatru Lalek "Pleciuga" - do filii nr 7 przy placu Matki Teresy z Kalkuty 8. Obowiązują bezpłatne wejściówki ze strony app.evenea.pl. Także w piątek, w filii przy ul. Rydla 93, o g. 18 rozpocznie się impreza pod hasłem „Potyczki detektywistyczne z Sherlockiem Holmesem i doktorem Watsonem”. Biblioteka prosi o zgłoszenia osobiste lub telefoniczne pod numerem 91 46 42 881.

W sobotę w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 w g. 9.30 - 16.30 będzie działać "Bibliocity". Dzieci, młodzi i dorośli mogą liczyć na grę miejską i planszówki. Zapisy: osobiście w ProMediach, telefonicznie pod numerem 91 506 50 56 lub e-mailowo pod adresem filia54@mbp.szczecin.pl. Wymagania dla uczestników: telefon z czytnikiem kodów QR, konto biblioteczne (można założyć na miejscu przed rozpoczęciem zabawy), karta biblioteczna lub dokument tożsamości.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA