Środa 12 maja 2021r. 

Nie żyje bohater filmu "Lekcja miłości". "Nikt nie zastąpi jego spojrzenia i szczerej jego miłości"

Data publikacji: 2021-04-30 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-01 08:56
Nie żyje bohater filmu "Lekcja miłości". "Nikt nie zastąpi jego spojrzenia i szczerej jego miłości"
 

Zmarł bohater filmu dokumentalnego, nakręconego w Szczecinie, pt. "Lekcja miłości" - Wojciech Tymoszewicz. Jego związek w jesieni życia, ze szczecinianką Jolantą Janus, wzruszył i zachwycił kinomanów na całym świecie. Informację o śmierci Pana Wojtka potwierdziła nam jedna z reżyserek wspomnianego filmu.

Dokument był kręcony między innymi na potańcówkach dla seniorów w szczecińskiej kawiarni „Café Uśmiech”, gdzie jedna z reżyserek poznała Jolantę Janus. Powstał znakomity, wzruszający film, w którym pani Jola, matka sześciorga dorosłych dzieci, kobieta przed siedemdziesiątką, wpuściła widzów do swojego życia i pokazała „piekło na ziemi”, jak opowiadała o życiu z mężem alkoholikiem. Po pięćdziesięciu latach zdobyła się jednak na ważny krok – uciekła z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do rodzinnego Szczecina, by tu wreszcie żyć, tak jak zawsze marzyła.

Tu też spotkała miłość swojego życia, jak mówiła w niedawnym wywiadzie dla "Kuriera Szczecińskiego". Wtedy podkreślała również: "Jestem szczęśliwa, Wojtek jest dobrym człowiekiem. Mam teraz to, o czym marzyłam jako mała dziewczynka: żeby ktoś mnie przytulił i pocałował". W piątek (30 kwietnia) pani Jolanta zamieściła przejmujący wpis na Facebooku: "Nikt nie zastąpi jego spojrzenia i szczerej jego miłości".

(MON)

 

Komentarze

guciu
2021-05-01 05:46:49
Najlepsza Baba to.....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ