piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Nie przegap. Koncert i spektakl

Nie przegap. Koncert i spektakl

Nie przegap. Koncert i spektakl
Data publikacji: 2015-09-05 23:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 168 18601

W gwiazdorskiej obsadzie będzie można obejrzeć - już wkrótce, bo 13 września w hali szczecińskiej Opery na Zamku - spektakl pt. „Dziwna Para" (o godz.18). Na scenie widzowie zobaczą m.in. Cezarego Żaka, Artura Barcisia, Wojciecha Wysockiego, Piotra Skargę.

„Dziwna para" to legendarny hit Broadwayu, a jego autor Neil Simon jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadwayu teatr swego imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran. Ot, wystarczy wspomnieć o filmie „Dziwna para", w której wystąpili - Jack Lemmon i Walter Mathau. Z kolei we wrześniu widzowie w hali opery zobaczą rodzimy, wspaniały duet komediowy - Artura Barcisia i Cezarego Żaka.

O czym jest ta opowieść? Na cotygodniowych partiach pokera spotykają się - kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz Oskar i jego żywe zaprzeczenie, czyli domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks. Kiedy małżeństwa obu panów się rozpadają, Feliks wprowadza się do Oskara. Co wyniknie ze zderzenia dwóch krańcowo odmiennych charakterów? To trzeba zobaczyć!

Bilety, w cenie 145 zł, 135 zł i 120 zł, można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej (w Zamku Książąt Pomorskich), na stronie internetowej - bilety fm. oraz kup.bilecik. Zamówienia na bilety można składać również pod nr tel.600 651 732.

Dla naszych Czytelników mamy 3 pojedyńcze zaproszenia na spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 11.09 do godz. 11.59. A w piątek 11.09 o godz.12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenia otrzymają te 3 osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

Lipko, Trojanowska, Andrzejczak

NIE lada gratka czeka fanów twórczości Romualda Lipki, kompozytora, lidera Budki Suflera. Po tym jak zespół postanowił zakończyć koncertowanie i nagrywanie płyt, artysta zaangażował się w nowy projekt - Romuald Lipko Band. Muzyk wraz z zaproszonymi gośćmi zagra w Szczecinie już 19 września w Teatrze Letnim.

Będzie wtedy można usłyszeć takie hity jak: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Za ostatni grosz”, „Takie tango”, „Wszystko czego dziś chcę”, „Dmuchawce latawce wiatr”, „Bal wszystkich świętych” „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, „Takie tango" czy „Piąty bieg”. Zespół wykonuje bowiem przebojowe kompozycje autorskie Romualda Lipki, z repertuaru m.in. Urszuli, Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Romualda Czystawa, Felicjana Andrzejczaka i Budki Suflera. Lipce na scenie w Szczecinie towarzyszyć będą: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk.

Bilety na to wydarzenie można kupić w następujących punktach: w salonach InMobilo (Galerie Kaskada, Galaxy, Outlet Park) oraz na stronach: www.bilety.fm i www.kupbilecik.pl.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy