Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Coraz mniej studentów

Data publikacji: 02 października 2015 r. 11:39
Ostatnia aktualizacja: 02 października 2015 r. 11:39
Coraz mniej studentów
 
Spada liczba żaków. Dwa lata temu zajęcia rozpoczęło 9 tysięcy studentów, rok temu – 8,3 tys., a w czwartek (1 bm.) rok akademicki 2015/2016 na Politechnice Koszalińskiej zainaugurowało 7 tysięcy dziewcząt i chłopców.

Uroczystość w siedzibie uczelni przy ul. Kwiatkowskiego otworzył rektor prof. Tadeusz Bohdal. Inauguracji towarzyszyła myśl Wergiliusza: „Labor omnia vincit” (Praca wszystko zwycięża). Rektor w słowie do nowych studentów, których na uczelni jest 1800, podkreślał, żeby najpierw zdobywali wiedzę, a potem przekuwali teorię w praktykę. Przyszłą podstawę dobrej współpracy z biznesem widzi w edukacji wysoko wykwalifikowanej kadry dla firm. Jednocześnie zmniejszająca się liczba studentów powoduje, że PK idzie w kierunku nauki, aby w konkursach zdobywać granty na prowadzenie badań na uczelni.

Nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy. Najlepsi tegoroczni absolwenci PK odebrali dyplomy ukończenia studiów. Inaugurację zwieńczył wykład inauguracyjny prof. Tomasza Królikowskiego nt. „Drony - przyszłość czy zagrożenie”.

W nowym roku akademickim na uczelni studiuje 7 tys. studentów. Uczelnia prowadzi 26 kierunków studiów technicznych i nietechnicznych (ekonomiczne, humanistyczne, społeczne i artystyczne). 
Dlaczego młodzi będą kształcić się na politechnice w Koszalinie?

– Wybrałam kierunek finanse i rachunkowość – mówi 20-letnia Daria Wiśniewska z Lipki (powiat złotowski). – Tylko tutaj złożyłam papiery, choć myślałam też o studiowaniu w Gdańsku. Jestem po technikum ekonomicznym w Złotowie, więc kontynuuję naukę w swojej dziedzinie. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Aktu immatrykulacji grupy wybranych studentów I roku dokonał rektor prof. Tadeusz Bohdal.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA