niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Nie przegap: balet, opera, Wilkowyje...

Nie przegap: balet, opera, Wilkowyje...

Nie przegap: balet, opera, Wilkowyje...
Data publikacji: 2016-01-31 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1694 114350
Balet i opera z Odessy. 

Gala Operetkowo - Musicalowa, w wykonaniu artystów Teatru Narodowego opery i baletu w Odessie, zostanie pokazana 6 lutego w szczecińskiej filharmonii. Widzowie mogą się spodziewać wspaniałej muzyki, najpiękniejszych arii, zachwycających układów tanecznych i fantastycznych strojów oraz scenografii.

W Szczecinie bilety można kupić w punkcie przy ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I") oraz w Empikach, a także w internecie - biletyna.pl, eBilet.pl, kupbilecik.pl.

A w Wilkowyjach...

Miłośnicy serialu „Ranczo" od wielu lat śledzą przygody mieszkańców gminy Wilkowyje. Nie wszystkie wydarzenia można jednak opowiedzieć w ramach niespełna godzinnego filmu telewizyjnego. A w Wilkowyjach dzieje się bardzo dużo... Co takiego? Tego się będzie można dowiedzieć ze spektaklu „Cud medyczny w Wilkowyjach", który w Szczecinie zostanie pokazany 8 lutego na scenie Teatru Współczesnego - o godz. 17.30 i 20.

Twórcy Rancza, scenarzysta Robert Brutter i reżyser Wojciech Adamczyk, przedstawiają w sztuce perypetie doktora Mieczysława Wezóła, który będzie nie tylko borykał się z nieoczekiwanymi żądaniami dwójki smakoszy mamrota, Tadeusza Hadziuka 
i Macieja Solejuka, ale również będzie musiał sprostać zaskakującym wymaganiom nie znoszącej nieposłuszeństwa żony Doroty. Obserwując wypadki w przychodni prowadzonej przez lekarza-pesymistę, który stracił wiarę w medycynę, będzie można pośmiać się z problemów naszej służby zdrowia oraz rozczulić nad powszechnie znanymi niedolami pożycia małżeńskiego. W przedstawieniu zagrają: Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Beata Olga Kowalska i Wojciech Wysocki.

Bilety do nabycia w następujących punktach: portal - bilety.fm, kasa Teatru Współczesnego, u organizatora: tel. 884 084 548.

Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na spektakl. Aby je wygrać wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.spektakl. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 5 lutego do godz. 11.59. A w piątek 5 lutego o godz. 12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenia otrzymają dwie pierwsze osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

Balet z Gruzji

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili" wystąpi 11 lutego w szczecińskiej „Azoty Arenie". Publiczność zobaczy zatem unikalne show taneczne, w którym wystąpi setka tańcerzy i orkiestra.

Gruziński balet powstał 70. lat temu i bazuje na tradycyjnych gruzińskich tańcach. Żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, założyciele stworzyli nowe układy, które oczywiście zanurzone były w folku i połączyli je ze współczesnymi krokami. Jak zapewniają organizatorzy, w show są elementy sztuk walki, akrobacje, przepiękne, kolorowe kostiumy.

Bilety można nabyć na portalu: Eventim.pl oraz w salonach Empiku w całej Polsce.

Polk i Szwedes

„Pół na pół" w reżyserii Wojciecha Malajkata to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. W rolach głównych wystąpią: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Przedstawienie będzie można obejrzeć 15 lutego, na scenie szczecińskiego Teatru Polskiego o godz. 19.30. 

Karol i Jan, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna" jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią"...

Bilety na wydarzenie w cenach: 100 zł, 110 zł można nabyć w internecie na portalu bilety.fm oraz w kasie Teatru Polskiego w Szczecinie (tel. 91 433 66 66, kasa teatru czynna: od wtorku do piątku w godz. 9 - 19.30, w soboty i niedziele w godz. 16.00 - 19.30, poniedziałek – nieczynna). Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem można kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy