niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie umowa na halę?

Będzie umowa na halę?

Będzie umowa na halę?
Data publikacji: 2016-01-19 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 770 104619

Najprawdopodobniej w środę podpisana zostanie umowa dzierżawy namiotu przy ulicy Energetyków w Szczecinie. Opera na Zamku zakończyła już negocjacje ze szczecińską firmą, która jako jedyna wyraziła zainteresowanie.

- Dopóki podpisy nie zostaną złożone, nie wolno nam ujawniać szczegółów - informuje Tomasz Ostach, rzecznik opery. - Rozmowy odbyły się we wtorek już po raz trzeci. Tydzień temu, podczas pierwszej tury negocjacji obie strony uzgodniły kluczowe kwestie ale szczegóły wymagały uzgodnień z prawnikami. Do podpisania dokumentów nie doprowadziło też spotkanie poniedziałkowe. Intencją obu stron jest środowe zawarcie umowy.

To kolejne podejście opery do zagospodarowania namiotu, w który pełnił rolę jej tymczasowej siedziby podczas remontu pomieszczeń w zamku. Instytucja najpierw podjęła próbę sprzedaży hali, ale nie było na nią chętnych. Później odbyły się trzy postępowania przetargowe by obiekt wydzierżawić (do pierwszego nikt nie przystąpił, w drugim jedyna oferta nie była zgodna z treścią ogłoszenia, do trzeciego zgłosiła się jedna firma) do 2018 roku.

Postawienie namiotu kosztowało 11 milionów złotych, muzyczny teatr użytkował go przez cztery lata. Obecnie odbywają się w nim jedynie gościnne koncerty i spektakle. Hala ma 568 miejsc siedzących, ale po dostawieniu krzeseł w pod sceną jednorazowo mieści się w niej 736 osób.©℗

(kas)

Fot. arch.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

kl
radio mówi ze dronski bedzie robil Operetki i wodewile :)
2016-01-20 17:46:18
Loki
Ile zwróciło się z biletów, wynajmu na spektakle gościnne itp. z tych 11 milionów? Oczywiście po odjęciu kosztów obsługi, pensji itp. Dobrze, aby po tym wynajmie było chociaż na 0.
2016-01-19 20:17:09
Zmo-k
Kurcze ciekaw jestem , kto chce się w kosmos wystrzelić, ile razy można to wynająć w skali roku , a jaki relatywny koszt utrzymania tego szkaradziejstwa .
2016-01-19 19:29:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie