piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie umowa na halę?

Będzie umowa na halę?

Będzie umowa na halę?
Data publikacji: 2016-01-19 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 910 104619

Najprawdopodobniej w środę podpisana zostanie umowa dzierżawy namiotu przy ulicy Energetyków w Szczecinie. Opera na Zamku zakończyła już negocjacje ze szczecińską firmą, która jako jedyna wyraziła zainteresowanie.

- Dopóki podpisy nie zostaną złożone, nie wolno nam ujawniać szczegółów - informuje Tomasz Ostach, rzecznik opery. - Rozmowy odbyły się we wtorek już po raz trzeci. Tydzień temu, podczas pierwszej tury negocjacji obie strony uzgodniły kluczowe kwestie ale szczegóły wymagały uzgodnień z prawnikami. Do podpisania dokumentów nie doprowadziło też spotkanie poniedziałkowe. Intencją obu stron jest środowe zawarcie umowy.

To kolejne podejście opery do zagospodarowania namiotu, w który pełnił rolę jej tymczasowej siedziby podczas remontu pomieszczeń w zamku. Instytucja najpierw podjęła próbę sprzedaży hali, ale nie było na nią chętnych. Później odbyły się trzy postępowania przetargowe by obiekt wydzierżawić (do pierwszego nikt nie przystąpił, w drugim jedyna oferta nie była zgodna z treścią ogłoszenia, do trzeciego zgłosiła się jedna firma) do 2018 roku.

Postawienie namiotu kosztowało 11 milionów złotych, muzyczny teatr użytkował go przez cztery lata. Obecnie odbywają się w nim jedynie gościnne koncerty i spektakle. Hala ma 568 miejsc siedzących, ale po dostawieniu krzeseł w pod sceną jednorazowo mieści się w niej 736 osób.©℗

(kas)

Fot. arch.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

kl
radio mówi ze dronski bedzie robil Operetki i wodewile :)
2016-01-20 17:46:18
Loki
Ile zwróciło się z biletów, wynajmu na spektakle gościnne itp. z tych 11 milionów? Oczywiście po odjęciu kosztów obsługi, pensji itp. Dobrze, aby po tym wynajmie było chociaż na 0.
2016-01-19 20:17:09
Zmo-k
Kurcze ciekaw jestem , kto chce się w kosmos wystrzelić, ile razy można to wynająć w skali roku , a jaki relatywny koszt utrzymania tego szkaradziejstwa .
2016-01-19 19:29:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie