niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Nagrody baletowe rozdane!

Nagrody baletowe rozdane!

Nagrody baletowe rozdane!
Data publikacji: 2017-04-29 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1441 248664
Dwudziestu młodych tancerzy rywalizowało ze sobą w Szczecinie w tutejszym Teatrze Polski., w ostatnich dniach, podczas X Międzynarodowego Konkursu Baletowego i XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 2017".  W piątkowy wieczór poznaliśmy laureatów imprezy.
Corocznie Szczecin staje się, na kilka kwietniowych dni, stolicą baletu i tańca. Miłośnicy tej sztuki mogą zatem liczyć na prawdziwą ucztę. A wszystko za sprawą organiatora - Fundacji Balet.
W tym roku jurorzy, na czele z Ewą Głowacką ocenili 20 tancerzy - z 5 polskich oraz 5 zagranicznicznych szkół baletowych. Jury nie zdecydowali się na przyznanie Grand Prix, ale najważniejsze nagrody, czyli główną oraz tytuł najlepszego absolwenta, otrzymał Mariusz Morawski z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi. Tancerz oczarował też publiczność, dlatego przyznała mu swoją nagrodę. Wyróżnienie od jury otrzymali z kolei: Klaudia Tkaczyk z Łodzi, Maksim Vlas z Mińska, Anastasiya Lozhnikava z Mińska, Kristof Kovacs z Budapesztu, Adam Huczka z Warszawy, Gerda Guti z Budapesztu i Paulina Bidzińska z Bytomia (tancerka otrzymała również zagraniczne warsztaty tańce współczesnego). Roczne stypendia artystyczne dostali: Mateusz Dryll z Gdańska, Maja Liszczyk z Bytomia, Jagoda Rusek z Poznania, Hanna Szychowicz z Łodzi, Patrycja Szynkarczuk z Warszawy i Cezary Wąsik z Warszawy. Czterech tancerzy pojedzie też na miesięczne warsztaty na Florydzie, a dwoje do Poznania na warsztaty tańca współczesnego.
Monika Gapińska
Fot. Ryszard Pakieser
Nagrody baletowe rozdane! Nagrody baletowe rozdane! Nagrody baletowe rozdane!

Komentarze

Zacznijmy od spacerow...
Trenujmy tak czy inaczej... byle poprawic Nasz stan zdrowoty. Gdyz tak samopoczucie jak i zdrowie - jest dla kazdego Czlowieka najwazniejsze !
2017-05-05 11:45:17
gość
Witam wszystkich. Pierwszy raz byłam na takim wydarzeniu, trochę przez przypadek, ale teraz nie wyobrażam sobie, gdyby mnie tam zabrakło. Była to dla mnie wspaniała uczta dla poczucia piękna, ducha, wyobraźni, estetyki, harmonii.Jestem pełna podziwu dla wszystkich tancerzy, którzy przyjechali naprawdę z daleka, aby pokazać nam swoje talenty. Jestem pełna uznania dla ich zapewne codziennej ciężkiej i żmudnej pracy...Wprawdzie nie głosowałam na laureata Pana Mariusza z Łodzi(aczkolwiek chylę czoła i wyrazy uznania), dla mnie numerem jeden jeden był Kristof Kovacs z Budapesztu-kunszt wykonania na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim to wspaniałe wydarzenie!A ja rok na pewno kupię bilet:)
2017-04-29 19:55:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy