wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Rywalizacja w pointach

Rywalizacja w pointach

Rywalizacja w pointach
Data publikacji: 2017-04-26 23:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 561 246212

O tytuł najlepszego absolwenta rywalizuje ze sobą dwudziestu uczestników konkursu baletowego. W szczecińskim Teatrze Polskim od środy (26 kwietnia) trwa Jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2017” oraz XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce 2017.

W konkursie biorą udział uczestnicy z pięciu polskich szkół baletowych i pięciu szkół zagranicznych, w tym z Budapesztu, Mińska, Berlina i Kijowa. Z kolei jedenastu uczniów ma szansę na otrzymanie rocznego stypendium artystycznego. W środę młodzi tancerze rywalizowali w konkursie tańca klasycznego, a w czwartek o godz. 17 będą rywalizować w tańcu współczesnym.

- Spodziewam się wysokiego poziomu uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy - mówiła na konferencji prasowej, w Teatrze Polski, Ewa Głowacka, przewodnicząca jury.

- Takiego konkursu dla absolwentów nie ma nigdzie na świecie - dodał juror Piotr Nardelli. - Dla dyrektorów teatrów Szczecin jest teraz znakomitym miejscem do tego, by wypatrzyli tu swoich przyszłym tancerzy.

W piątek (28 kwietnia) miłośników baletu czeka niesamowity wieczór, czyli Finałowa Gala Gwiazd Baletu - od godz. 19, we wspomnianym Teatrze Polskim. Podczas wieczoru oprócz laureatów i wyróżnionych absolwentów oraz stypendystów, na scenie wystąpią również zaproszeni artyści. Zaprezentują się zatem między innymi: soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu – Maria Kielan i Gento Yoshimoto oraz Białoruska Narodowa Szkoła Choreograficzna. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Ewa Głowacka - przewodnicząca jury

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

fot
Ale na zdjęciu nie tylko jest pani, jak w podpisie, ale również, zdaje się, dawno nie widziany kandydat na prezydenta Szczecina z ramienia PSL ;)
2017-04-27 07:21:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy