wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Kultura > Nagroda na festiwalu animacji dla duetu ze Szczecina!

Nagroda na festiwalu animacji dla duetu ze Szczecina! [FILM]

Nagroda na festiwalu animacji dla duetu ze Szczecina!
Data publikacji: 2019-04-30 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-30 13:21
Wywietleń: 633 388276

Animacja pt. „Początek Świata”, stworzona przez pochodzący ze Szczecina duet reżyserski - Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski, zdobyła nagrodę „Srebrnego Tobołka” (w kategorii OFF&GO!) na ogólnopolskim festiwalu animacji O!PLA. Wielki Finał odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Gratulujemy!

– O!PLA to największy festiwal animacji w Polsce, z największym jury, bo to właśnie widzowie w całej Polsce decydują, kto otrzyma nagrody w poszczególnych kategoriach – mówią szczecińscy twórcy. – Ogólnopolska publiczność głosy na ulubione animacje w sześciu kategoriach oddawała od 1 marca do 14 kwietnia w całej Polsce, w 105 różnych miejscowościach w 139 punktach, do których impreza dotarła.

Filmowcy Kasia i Paweł wiele lat temu wyjechali ze Szczecina – najpierw na studia do Torunia (oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych tamtejszego UMK), potem do Cavan w Irlandii. „Po drodze” pracowali również w Estonii i Szwecji, by po latach powrócić do Szczecina. Tu produkują swoje filmy, głównie animacje odwołujące się do mitologii, folkloru i legend. Pracują w duecie. Ich filmy były prezentowane na ponad czterdziestu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody dla Najlepszej Animacji XXIX Festiwalu Filmowego Fano, we Włoszech, Clones w Irlandii, a także wyróżnienia specjalne festiwali: Animánie w Pilznie w Czechach oraz O!PLA Polska Animacja.

Nagrodzona opowieść pt. „Początek świata" to pierwsza animacja obrazująca mit kosmogoniczny Słowian. Scenariusz został oparty na ludowych podaniach, a także na rekonstrukcjach wybitnych historyków i kulturoznawców. Film powstał we wspomnianym dwuosobowym zespole „Konik Studio", w technice animacji malowanej na szkle, w ramach stypendium twórczego miasta Szczecin 2018. ©℗

(MON)

Fot. Marta Wolna

Nagroda na festiwalu animacji dla duetu ze Szczecina!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie