środa, 27 marca 2019.
Strona główna > Kultura > Cienie w Muzach

Cienie w Muzach

Cienie w Muzach
Data publikacji: 2018-06-19 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 1210 334204

W środę odbędzie się wernisaż wystawy „Shadows/Cienie” w Galerii Jedna/Druga w szczecińskim DK „13 Muz". Zaprezentują się w niej artyści: Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Początek wernisażu o godz. 18. Wstęp wolny.

„Shadows/Cienie” to instalacja będąca częścią szerszego projektu „In The Beginning Was Water” (Na początku była woda), nad którym artyści pracują od ubiegłego roku. Ta seria projekcji wideo ukazuje postacie cienie - myśli śledzące postać szamanki Shannon przemierzającej pozamaterialny świat, w trakcie swojego lotu mistycznego. Oprócz wideo, prezentowane będą obrazy - tekstury, od których duet zaczął konstruować wizualną sferę animacji. Finałem projektu „In The Beginning Was Water” będzie pełnometrażowy film animowany.

- Bazowym mitem dla filmu ma być legenda irlandzka o powstaniu rzeki Shannon. Ale my staramy się nie uwydatniać lokalnych cech, ale je łączyć – opowiada Paweł Kleszczewski. – Zatem kanwa historii jest irlandzka, ale stylistyka bardzo słowiańska. Wynika to z tego, że większość legend wynika ze wspólnego rdzenia, który mówi wspólnym językiem kulturowym. Muzykę do filmu stworzy nam irlandzki muzyk Robbie Perry, który był wieloletnim członkiem zespołu Dead Can Dance. Przed laty byłem fanem tej grupy, pamiętam, jak w szczecińskim „Słowianinie” słuchało się ich muzyki. A teraz przyszło nam razem pracować. Zresztą, poza naszym duetem reżyserskim w realizacji filmów uczestniczy też mój brat Mariusz, który jest po szkole filmowej, zajmuje się edycją i postprodukcją oraz muzyk polsko-francuski Yann Ciennik.

Wspomniani - Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski - to artyści wizualni, pracujący razem głównie jako duet reżyserski filmów animowanych. Absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Oboje pochodzą ze Szczecina. Pracują w Polsce i Irlandii. Ich prace były prezentowane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach sztuki oraz filmowych. Ich animacja „Broken Tale” zdobyła nagrodę dla najlepszej zagranicznej animacji na 29. Festiwalu Filmowym Fano we Włoszech, a Telewizja Polska zakupiła prawa do jej emisji.

(MON)

Na zdjęciu: Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski

Fot. Konik Art Studio

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Czy rozbudowa miejskiej sieci dróg usprawiedliwia masowe wycinki drzew w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy