poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Kultura > Na ludowo, głównie online. Głosowanie od soboty

Na ludowo, głównie online. Głosowanie od soboty

Na ludowo, głównie online. Głosowanie od soboty
Data publikacji: 2020-08-15 09:32
Wywietleń: 443 469334

Wkrótce odbędzie się szósta edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanego przez szczecińską filharmonię. W tym roku impreza będzie miała nietypowy przebieg, bowiem wydarzenia turniejowe przeniesione zostaną w sferę online. Z kolei już w sobotę (15 sierpnia) rusza głosowanie na wykonawców, którzy mają szansę na nagrodę publiczności. Możecie zatem wesprzeć, swoimi głosami, tych artystów, którzy skradli wasze serca!

Tegoroczna edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych odbędzie się od 3 do 6 września.

- Turniejowe wydarzenia przeniesione zostaną w sferę online i to właśnie w sieci, na kanałach filharmonii, będzie można zobaczyć koncert inaugurujący turniej. Tam też codziennie będzie można wziąć udział w warsztatach tańca ludowego, prowadzonych przez Jacka Hałasa oraz warsztatach ze śpiewu białego, prowadzonych przez Agatę Harz - opowiada Katarzyna Plater - Zyberk, rzecznik prasowy filharmonii. - Jak co roku staną też w szranki twórcy muzyki tradycyjnej. Tym razem jury i publiczność wyłonią zwycięzców spośród laureatów dotychczasowych pięciu edycji turnieju. Wszystko odbędzie się za pośrednictwem profilu - Facebook Turnieju Muzyków Prawdziwych, na którym odbędzie się głosowanie publiczności. Komisja konkursowa wyłoni dwunastu wykonawców poprzednich edycji turnieju, którzy walczyć będą o nagrodę publiczności w głosowaniu. Wyłonieni wykonawcy zostaną ogłoszeni 15 sierpnia na stronie filharmonia.szczecin.pl i turniej.filharmonia.szczecin.pl oraz na turniejowym profilu facebookowym. Od tego momentu rozpoczyna się głosowanie na profilu: Facebook Turnieju Muzyków Prawdziwych, które potrwa do 5 września do godz. 23:59. Nagrodę publiczności zdobywa ten, kto uzyska największą liczbę polubień w trakcie trwania głosowania. Oprócz nagrody publiczności, zostaną także przyznane cztery nagrody jury w poszczególnych kategoriach, które reprezentują wykonawcy (soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, kapele, zespoły śpiewacze).

Jak podkreśla rzeczniczka filharmonii, tegoroczna formuła konkursowa będzie doskonałą okazją do przypomnienia minionych odsłon turnieju i najlepszych wokalistów, instrumentalistów, zespołów śpiewaczych i kapel, jacy od 2015 roku pojawiali się w szczecińskim "lodowym pałacu". Całość czterodniowych działań zakończy, jak co roku, koncert finałowy, który będzie można obejrzeć na widowni oraz online. W złotej sali filharmonii wystąpi wtedy zespół Sarakina, polsko-bułgarsko-czeska grupa łączącą muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music.

(MON)

Fot. Filharmonia im. M. Karłowicza 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie