Piątek, 24 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Myśli niepodległe z laureatem Nike [FILM]

Data publikacji: 11 grudnia 2017 r. 15:44
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:47
Myśli niepodległe z laureatem Nike
 

Dziennikarz, publicysta i laureat literackiej nagrody Nike – Cezary Łazarewicz – jest kolejnym bohaterem szczecińskiego cyklu „Myśli niepodległe”. W opublikowanym w poniedziałek filmie Łazarewicz opowiada o swoich związkach ze Szczecinem i odpowiada na pytanie, czym dla niego jest niepodległość.

„Myśli niepodległe” to jeden z elementów akcji „Codziennie Polskę tworzyMy”, która ma na celu całoroczne, obywatelskie świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości nie tylko w Szczecinie, ale i w całym kraju. Jest to cykl filmów-wywiadów nagrywanych w szczecińskiej filharmonii i publikowanych zawsze 11. dnia każdego kolejnego miesiąca. Ich bohaterami są osoby znane i związane ze stolicą Pomorza Zachodniego. Osoby, które chcą podzielić się refleksjami o niepodległości i opowiedzieć swoje historie ze Szczecinem w tle. Pierwszym, listopadowym gościem był lekkoatleta, tyczkarz, medalista mistrzostw świata i Europy – Piotr Lisek. W grudniu bohaterem „Myśli niepodległych” jest Cezary Łazarewicz.



Cezary Łazarewicz to urodzony w 1966 roku w Darłowie dziennikarz prasowy i reportażysta. W latach 80. redagował prasę podziemną i dystrybuował pisma tzw. drugiego obiegu. Od początku lat 90. związany z „Gazetą Wyborczą”. Był także dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali. Później związany również z „Przekrojem”, „Polityką”, „Newsweekiem”, „Wprost” i Wirtualną Polską. Laureat Literackiej Nagrody Nike z roku 2017 za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” o jednej z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. Za tę publikację otrzymał także Nagrodę im. Haleckiego, nagrodę MediaTory w kategorii obserwator oraz nominację do Nagrody im. Kapuścińskiego.

„Codziennie Polskę tworzymy” to nazwa rocznego programu obchodów 100-lecia niepodległości naszego kraju. Na inicjatywę składa się wiele elementów o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Ich naczelnym jest będzie ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznym, lecz także w świetle codziennego życia i pracy każdego z nas na rzecz Ojczyzny, dziś i w przyszłości. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA