Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Muzyka w świątecznym nastroju. Wystąpią podopieczni uznanej orkiestry

Data publikacji: 2020-12-20 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-20 13:33
Muzyka w świątecznym nastroju. Wystąpią podopieczni uznanej orkiestry
Fot. archiwum Baltic Neopolis Orchestra  

W niedzielę (20 grudnia) szczecińska orkiestra Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na koncert online pn. "Świąteczna Akademia" - o godz. 18, na profilu facebookowym tej formacji.

"Żeby umilić wszystkim ten przedświąteczny czas, Baltic Neopolis Academy Quartet przygotowała dla Was ostatni w tym roku koncert. Program ułożony został z myślą o wprawienie wszystkich słuchaczy w świąteczny, lekki i pogodny nastrój. Większość utworów, które wybrzmią przedświątecznie w Waszych domach zostały, zaaranżowane przez jedną z członkiń naszej Akademii BNO - Olgę Opalińską" - tak zachęcają artyści do obejrzeniu występu.

Wspomniany Baltic Neopolis Academy Quartet wystąpi w składzie: Nela Zaforemska - skrzypce, Zuzanna Remiorz - skrzypce, Alicja Guściora - altówka i Jakub Gajownik - wiolonczela. To zespół złożony z członków całorocznego programu edukacyjnego, stworzonego przez Baltic Neopolis Orchestra. Głównym celem projektu jest przygotowanie najlepszych, młodych instrumentalistów do wykonywania koncertów z wybitnymi artystami z Polski i świata, w szczególności w zakresie muzyki kameralnej. Akademia Baltic Neopolis Orchestra to staż w orkiestrze kameralnej dla wyróżniających się studentów i absolwentów Akademii Muzycznych. Akademia skierowana jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów, którzy zgłaszając się do projektu mogą liczyć na udział w masterclassach, koncertach w Polsce i za granicą, trasach koncertowych i nagraniach organizowanych przez Baltic Neopolis Orchestra. Corocznie do projektu zgłasza się kilkadziesiąt artystów, z czego komisja wyłania - drogą konkursu - sześcioro najlepszych instrumentalistów.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ