Środa 12 maja 2021r. 

Wyjątkowy koncert online. Zagrają artyści Baltic Neopolis Orchestra

Data publikacji: 2020-10-11 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-12 11:32
Wyjątkowy koncert online. Zagrają artyści Baltic Neopolis Orchestra
 

W niedzielę (11 października) odbędzie się premiera online koncertu pt. "Follow Vesperi", zarejestrowanego w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Wystąpią artyści związani ze szczecińską orkiestrą Baltic Neopolis Orchestra. Koncert będzie można obejrzeć o godz. 18 na profilu facebookowym tej grupy.

"Follow Vesperi" to interaktywny wieczór, inspirowany sztuką, teatrem i muzyką.

- Niezwykle klimatyczna, oddająca różnorodność form muzycznych energia minimalizmu kompozycji Szymona Brzóski, zostanie uwolniona za sprawą muzyków, od wielu lat współpracujących z polskim kompozytorem. Zabierzemy słuchaczy w poruszającą, muzyczną podróż z samego środka Wolińskiego Parku Narodowego - informuje Katarzyna Lament, dyrektor biura koncertowego Baltic Neopolis Orchestra.

Oto artyści, którzy wystąpią w koncercie: Linda Jankowska - skrzypce, Emanuel Salvador - skrzypce, Emilia Goch Salvador - altówka, Izabela Buchowska – wiolonczela, Barbara Drążkowska – fortepian.

Wspomniany Szymon Brzóska, autor kompozycji, które będą wykonywane podczas występu, to absolwent Akademii Muzycznej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Pozna-niu oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii. Od roku 2005 mieszka i tworzy w Belgii. Jest laureatem wielu nagród kompozytorskich w Polscei poza jej granicami. Jego muzyka wielokrotnie rozbrzmiewała w najważniejszych teatrach oraz salach koncertowych na świecie, między innymi w Operze w Sydney, na Festiwalu w Awinionie, Semperoper w Dreźnie oraz Lincoln Center i BAM w Nowym Jorku.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ