Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Muzyczny talent szeregowej z "Błękitnej Brygady" [GALERIA]

Data publikacji: 2019-11-24 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25 19:50
Muzyczny talent szeregowej z "Błękitnej Brygady"
 

Muzyka jest jej pasją od ponad 15 lat, a 17 listopada została doceniona na XXIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. Mowa o szeregowym Klaudii Wronce z 12 Brygady Zmechanizowanej, która zajęła I miejsce wśród 180 uczestników Festiwalu.

Podczas codziennego wykonywania zadań służbowych Klaudia Wronka jest strzelcem – radiotelefonistą batalionu dowodzenia, jednak pomimo licznych obowiązków potrafi jeszcze wygospodarować sporo czasu na swoją wieloletnią pasję, czyli muzykę i śpiew.

Szukając swojego „miejsca” na ziemi zainteresowanie muzyką zaczęło się ponad 15 lat temu w liceum od… karaoke. Tak Klaudia, jeszcze przed wojskiem, trafiła do Pałacu Młodzieży w Szczecinie, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z zespołem, a później rozwijała się w kierunku solowym.

Następnie, już podczas służby przygotowawczej szer. elew Klaudia Wronka zgłosiła się na osobę „dyrygującą” śpiewem plutonu szkolnego. W trakcie przeglądu piosenek plutonów szkolnych każdy chciał wypaść najlepiej, więc Klaudia Wronka w tej roli czuła się wyśmienicie.

Po skończeniu służby przygotowawczej rozpoczęła zawodową służbę wojskową w 12 Brygadzie Zmechanizowanej. - Pomimo licznych obowiązków mam pełne wsparcie dowódcy batalionu dowodzenia pułkownika Sławomira Gawrona, bez którego nie byłabym w stanie uczestniczyć w tych wszystkich konkursach - mówi Klaudia Wronka.

Na swoim koncie ma liczne występy z Orkiestrą Wojskową ze Szczecina oraz z Klubem 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, z którymi mocno współpracuje realizując swoją pasję.

Do swych największych, dotychczasowych sukcesów zalicza zajęcie I miejsca na XXIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego, który zorganizowano w dniach 14 – 17.11.2019 r. w Hrubieszowie. - Intensywna współpraca z choszczeńskim Klubem oraz Orkiestrą Wojskową przygotowały mnie do tego konkursu na bardzo wysokim poziomie, czego efektem jest zajęcie I miejsca wśród 180 uczestników – podkreśliła Wronka.

Jak teraz stawia przed sobą wyzwania i plany? – Zdobywać szturmem kolejne konkursy, a także jeszcze bardziej rozwijać Klub 12 Brygady w Choszcznie, aby zachęcać ludzi do aktywności muzycznej – podsumowała K. Wronka.

Ł.T

Fot. Piotr Pytel/lubiehrubie.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2019-11-25 19:30:46
Festiwal piosenki żołnierskiej w PRL- w Kołobrzegu to zero. XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego prowadzi nas do zwycięstwa nad imperium zła.
Brawo :)
2019-11-24 22:51:05
Fajnie, że taka pasja, która wydaje się nie współgrać z wojskiem, łączy się z nim wyśmienicie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA