Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Muzyczny rejs po Odrze i jeziorze Dąbie. Od środy - bezpłatne wejściówki

Data publikacji: 2021-08-31 23:11
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-31 23:11
Muzyczny rejs po Odrze i jeziorze Dąbie. Od środy - bezpłatne wejściówki
Fot. Piotr Spigiel  

Koncert grupy Sutari odbędzie się na statku, podczas rejsu po Odrze i jeziorze Dąbie, już 11 września o godz. 19. Uwaga! W środę (1 września) rozpocznie się dystrybucja bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie.

Trio Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Trio Sutari zostało wybrane do zaprezentowania swojej muzyki na największych międzynarodowych targach muzyki światowej WOMEX 2015 i jest jedną z niewielu polskich i europejskich grup, które nagrały sesję muzyczną dla kultowej amerykańskiej stacji radiowej  KEXP. W czerwcu ubiegłego roku ukazał się ich trzeci album pt. "Siostry Rzeki". To pełen transowych, polifonicznych kompozycji dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

Muzyczny statek ruszy z nabrzeża przy Wałach Chrobrego (ul. Jana z Kolna) w Szczecinie. Rejs potrwa ok. dwóch godziny. Bezpłatne wejściówki (maksymalnie 2 sztuki na osobę) dostępne są: w pierwszej puli (od środy) w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w alei kwiatowej) oraz w drugiej (dużo skromniejszej) - 11 września, przed samym rejsem od godz. 18.30, na nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego (ul. Jana z Kolna).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakim statkiem?
2021-09-01 11:10:58
Dlaczego nie ma informacji o statku?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ