czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Kultura > Muzyczny rejs na Odrze

Muzyczny rejs na Odrze [GALERIA]

Muzyczny rejs na Odrze
Data publikacji: 2020-07-18 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-23 15:47
Wywietleń: 2664 465430

To był wyjątkowy pełen wzruszeń i wspomnień muzyczny rejs po najpiękniejszych polskich filmach i serialach. W sobotę (18 lipca ) w szczecińskim porcie odbył się "Wielki koncert nocy letniej". Na wybudowanej na nabrzeżu scenie w bliskim sąsiedztwie Elewatora Ewa wystąpiły takie polskie gwiazdy jak m.in.: Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder czy Andrzej Piaseczny.

Popularni artyści zaśpiewali najpiękniejsze i najbardziej lubiane utwory z polskich filmów i seriali. Licznie zgromadzona publiczność na wodzie oraz przed telewizorami usłyszała przeboje pochodzące z takich produkcji jak : "Noce i Dnie", "Ziemia obiecana", "Przygody Pana Michała", "Pan Tadeusz", czy "Stawka większa niż życie". Znanym muzykom na scenie towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Nie brakowało szczecińskich akcentów. Artystów w tym Beatę Kozidrak wspomagał niezapowiedziany wcześniej Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, co było miłą niespodzianką.

Koncert otworzyła Beata Kozidrak utworem "Rzeka marzeń" pochodzącym z filmu "W pustyni i w puszczy". Igor Herbut wykonał piosenkę "Uciekaj moje serce" Seweryna Krajewskiego z serialu "Jan Serce". Duże poruszenie wywołał Walc Waldemara Kazaneckiego z filmu"Noce i Dnie". Z kolei "W stepie szerokim" zaśpiewał Andrzej Lampert. Natomiast motyw przewodni z filmu "Vabank" zaprezentował Andrzej Krzywy. Muzyczne wydarzenie odbyło się w niecodziennych okolicznościach, bo bez udziału publiczności zwykle gromadzącej się na lądzie pod sceną. Wyjątkowy koncert mogły podziwiać z poziomu wody osoby dysponujące jednostkami pływającymi oraz widzowie Telewizji Polskiej.

Trwający blisko dwie godziny muzyczny spektakl poprowadził popularny prezenter Tomasz Kammel. Wydarzenie uświetniło jubileusz 70-lecia Portu Szczecin-Świnoujście. Z całą pewnością sobotni muzyczny wieczór zapadnie na długo w pamięci wspaniale bawiących się na łodziach szczecinian i widzów przed telewizorami. Koncert został zwieńczony "Polonezem" Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". Całość dopełniły fajerwerki, które rozświetliły szczecińskie niebo.

(KK)

Fot. Grzegorz Siwa

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze Muzyczny rejs na Odrze

Komentarze

gg
Chamskie komentarze o "tłuszczy" itd. Koncert był zorganizowany z rozmachem, widowiskowo, ale dziwnie jeśli chodzi o publiczność. Jakby do samego końca organizatorzy nie byli pewni kogo chcą i mogą zaprosić. Mało informacji odpowiednio wcześniej aby można było np. wyczarterować jacht. A dzieci szczecińskich nowobogackich na odziedziczonych po nich łódkach motorowych to taki szpan, do którego jak widać aspiruje @Kolos...
2020-07-23 15:41:29
Kolos
Też nie znoszę TVP, ale to nie znaczy, że będę psioczyć na taką inicjatywę, skoro to dobry pomysł w takich warunkach i ludziom się podobało. Szczecin też prezentował się pięknie, miło było popatrzeć. Oczywiście dzicz niezadowolona, bo muszą być ogólnodostępne, DARMOWE koncerty na lądzie, żeby tłuszcza w każdej chwili mogła skoczyć po piwsko i karkówkę z grilla, podrygując w kolejce w rytm disco polo...
2020-07-20 18:35:15
Melomani
Dobra rzecz taki koncert,dobry pomysł który wykorzystał nabrzeże przy Elewatorze.Łodzie dopisały i miejmy nadzieję że się to powtórzy jeszcze.Przy elewatorze mogą być też koncerty rokowe i filharmoniczne
2020-07-20 14:52:20
@@@Zarząd Portu ????
"Okazuje się, że impreza to element 70. rocznicy powstania Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który finansuje koncert (PIS)!!! Koncert bez udziału publiczności na lądzie, przed sceną z uwagi na ograniczenia w związku z koronawirusem - informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście". - Czyli Zarząd Portu Szczecin (PIS) wydaje państwową kasę na finansowanie trzeciorzędnej telewizyjnej fanaberii! Znowu nasza publiczna kasa wydana ! Zobaczymy, kto sie na zdjęciach będzie lansował ??? A miało być oszczędnie #OszczędnePaństwo! A dwa miliardy na TVP!!! Hahaha ! To są obłudnicy !
2020-07-20 10:57:55
Darek
Super koncert tyle łodzi w jednym. Miejscu robiło wrażenie
2020-07-19 18:07:20
@poznaniak
Jesteś tym słynnym nosaczem z memów pt. "Ciekawe, skąd wziął na to pieniążki?"
2020-07-19 15:57:33
Aneta
Dobrze że coś się fajnego dzieje w mieście dzięki telewizji publicznej
2020-07-19 12:59:18
Rafi
Niezłe koncerty robi ta "reżimowa" telewizja ;-)
2020-07-19 12:57:20
Bardzo fajna promocja miasta
Oczywiście lokalnym marudom się nie podoba, bo im się nic nie podoba. Zamiast wyjść do ludzi, wolą wylewać żółć w internecie. A dla osoby RYSZ mam radę: codziennie są fajne wycieczki po porcie statkami białej floty, więc warto się wybrać, żeby zobaczyć te statki i nie pleść bzdur.
2020-07-19 12:41:17
Określę jednym słowem
Mizeria. Najsmutniejsze jest to, że dziś publiczność oklaskuje marną jakość. Jakość... Przepraszam, poniosło mnie.
2020-07-19 12:17:16
;-)
@poznaniak-z Poznania :-) na lawecie
2020-07-19 12:01:07
Czytelnik Łukasz
Z playbacku to wiele osób tutaj ma mózg. Koncert podobał mi się, bo był zrobiony z klasą a i repertuar pasował do miasta i otoczenia. To nie były bzdety Markowskiego, Kayah i innych takich. A polonez i fajerwerki na koniec to wisienka na torcie. No i do tego transmisja w TVP na cały kraj.
2020-07-19 11:46:46
Marcin
I już k....wa szczecińscy maruderzy skomlą.... Zaraz ktoś wrzuci temat, po co pokazywać cokolwiek skoro Tama Pomorzańska nie zrobiona. Ludzie, ogarnijcie się!! Ty też Kolego, co żadnego statku nie widział.
2020-07-19 10:51:10
poznaniak
Ciekawy jestem skąd ludzie na tych jednostkach pływajacych mieli pieniądze na ich zakup???? Te jachty, lodzie motorowe sporo kosztują. Chyba z Trójmiasta przypłynęli?? Lub Berlina. Elita finansowa z Trójmiasta. W Szczecinie bida aż piszczy. Bezrobocie duże i zarobki na poziomie średniej krajowej.
2020-07-19 10:44:17
Świetna impreza!
Publiczność doskonale się bawiła, co zresztą widać na zdjęciach.
2020-07-19 09:14:38
RYSZ
Pokazano jak wygląda morski Szczecin. Ani jednego statku przy nabrzeżach portowych i stoczniowych.
2020-07-19 08:45:17
mm
@@@Paweł : szczególnie mogli pokazać super bulwary Wały Chrobrego które się niedługo same rozpadną bo właściciel ich nie remontuje jak pozostałych które miasto wyremontowało.
2020-07-19 08:23:19
mm
Fajny koncert- z playbacku , Zenka tylko brawkowało i Alvaro Wieśka tiko jak w Zakopanem za milion zł
2020-07-19 08:22:05
No nie
Co tam koncert. Wydarzeniem dnia był ślub kościelny Kurskiego. Z poprzednią żoną żył 24 lata i nie skonsumował związku. Brawo KK
2020-07-19 08:19:09
Wanda
Znakomity pomysł i wykorzystanie przestrzeni portu,wody,miasta zmierzchu i światła.Coś oryginalnego w końcu w Szczecinie
2020-07-19 07:47:41
@@Paweł
A co takiego było super? Poza 3 artystami, same beztalencia. Dobrze, że powiedzieli, że koncert jest w Szczecinie, bo przeciętny widz nawet by się nie domyślił. Promowali przed koncertem, że scena koncertowa będzie przy elewatorze z widokiem na przepiękne Wały Chrobrego, a nawet ich nie pokazali, co przecież nie jest problemem gdy używali drona. Cale szczęście, że Szczecin się to tego chłamu nie dokładał.
2020-07-19 00:15:13
Rejs?
Nikt nie pływał. Artyści śpiewali na nabrzeżu, jednostki cumowały w pobliżu.
2020-07-18 23:54:38
Paweł
Brawo TVP. Super impreza. Dobrze że bez władz miasta. Tylko by popsuli.
2020-07-18 23:54:24