sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Kultura > Muzeum Muzyczne w willi Sorrento

Muzeum Muzyczne w willi Sorrento [GALERIA]

Muzeum Muzyczne w willi Sorrento
Data publikacji: 2018-07-22 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-22 12:49
Wywietleń: 1637 339653

Grał i śpiewał Wojciech Rapa, niegdyś basista zespołu Czerwono-Czarni, na saksofonie wspierał go Marek Kazana. Wiecznie żywe przeboje prezentowali też Barbara Włodarczyk i Zbigniew Bitels Włodarczyk, gości był spory tłum. W legendarnej willi Sorrento w Szczecinie otwarto Muzeum Muzyczne.

W latach 60. XX wieku willa była świadkiem początków szczecińskiego i polskiego rocka, miejscem spotkań „chłopaków z Sorrento”.

Otwarte w piątek muzeum jest poświęcone początkom rocka. Przy wejściu gości witają portrety Jacka Nieżychowskiego, jego niezapomnianego promotora, Henryka Fabiana i Czesława Niemena. Wśród eksponatów są m.in. gitary Wojciecha Rapy i Zbigniewa Bitelsa Włodarczyka, zdjęcia z prywatnych archiwów, koncertów i Festiwalu Młodych Talentów, autorstwa m.in. Zbigniewa Wróblewskiego i Jerzego Kochańskiego, pierwsze nagrania pierwszych szczecińskich grup rockowych, adaptery, magnetofony, płyty. Jest oryginalna koszula Czerwono-Czarnych.

Inicjatorami powołania muzeum są Janusz Dudziński i Zbigniew Bitels Włodarczyk.

(b.t.)

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento Muzeum Muzyczne w willi Sorrento

Komentarze

Ale fajne!
Świetna inicjatywa.
2018-07-22 12:23:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy