czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Multikino w Szczecinie wreszcie zostanie otwarte

Multikino w Szczecinie wreszcie zostanie otwarte

Multikino w Szczecinie wreszcie zostanie otwarte
Data publikacji: 2020-07-09 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-09 18:42
Wywietleń: 369 463993

Z tygodniowym poślizgiem, w piątek (10 lipca) w szczecińskim kinie sieci Multikino odbędą się pierwsze seanse filmowe. Przypomnijmy, że początkowo ponowne otwarcie tego multipleksu, po kilku miesiącach przerwy w działalności, było planowane na 3 lipca. W przeddzień uruchomienia kina, otrzymaliśmy komunikat, iż Multikino jednak nie wznowi wyświetlania filmów. Mimo iż w niektórych miastach, m.in. w Warszawie i Poznaniu kino rozpoczęło ponowną działalność 19 czerwca.

- Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów  wdrożyliśmy rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu – tłumaczy Paweł Świst, prezes zarządu Multikino S.A. - Widzowie na terenie kina powinni mieć zasłonięte maseczką lub przyłbicą usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem, bądź nabyć je online lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej.

Środki bezpieczeństwa

Jak zapewniają pracownicy Multikina, we foyer oraz w toaletach ulokowane zostaną stacje do dezynfekcji rąk, a obsługa będzie wyposażona w przyłbice. Poza tym, kino ma posiadać specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas. W salach kinowych widzowie będą proszeni o zajmowanie miejsca wskazanego na bilecie z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Obowiązek zachowania wolnego miejsca między osobami nie dotyczy opiekuna z dzieckiem poniżej 13 roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego.

Premiery w repertuarze

Od 10 lipca w szczecińskim Multikinie będzie można zobaczyć premierowo muzyczną produkcję „Na topie” oraz film obyczajowy "#tuiteraz". Ponadto w weekend odbędą się pokazy romansu „Coś się kończy, coś zaczyna”, thrillera „Niewidzialny człowiek”, nagrodzonego Oscarami filmu „Parasite” i kryminału „Na noże”. W repertuarze znajdą się również produkcje, które na krótko zagościły na wielkim ekranie na początku tego roku, jak „Sala samobójców. Hejter” czy „Dżentelmeni”. Widzowie będą mogli zobaczyć również filmowe hity: „Interstellar”, „Narodziny gwiazdy” oraz „To”.

W szczecińskim Multikinie obowiązuje jeden typ biletu dla wszystkich klientów. Podstawowe ceny biletów w tygodniu wynoszą 14,90 zł, a w weekend (piątek-niedziela) - 17,90 zł.

(MON)

Fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie